Поширені запитання про умови перебування у Франції

⁉️Які документи я отримаю, коли отримаю тимчасовий захист?

▪️дозвіл на тимчасове проживання, APS (Autorisation Provisioire de Séjour), термін дії 6 місяців. Щоб продовжити його, вам доведеться звернутися до OFII за 1-2 місяці до закінчення терміну дії.

▫️платіжна картка ADA, що дозволяє щомісяця отримувати фінансову допомогу.

▪️тимчасове медичне страхування, яке покриває всі сертифіковані медичні витрати за певних умов.

⁉️Чи можу я тимчасово повернутися в Україну?

▪️Особи, яким надано міжнародний захист (притулок), НЕ МОЖУТЬ повернутися до своєї країни походження, поки вони вважаються біженцями.

▫️Якщо ви отримали тимчасовий захист, ви МОЖЕТЕ повернутися в Україну на короткий термін без жодних негативних наслідків.

☝🏻Перед виїздом з країни, яка надала вам тимчасовий захист, рекомендуємо повідомити про це органи державного соціального захисту.

⁉️Чи можу я вільно пересуватися країною та Європейським Союзом, перебуваючи під тимчасовим захистом?

☑️Так, перебуваючи під тимчасовим захистом, ви маєте право переїхати в іншу країну ЄС до видачі дозволу на проживання, а також право вільно пересуватися країнами ЄС (окрім країни проживання ЄС) 90 днів протягом 180-денного період після видачі виду на проживання в країні ЄС.

☝🏻Більше інформації на ec.europa.eu .

⁉️Що робити, якщо у мене немає закордонного паспорта?

☝🏻Для в’їзду у Францію він НЕ потрібен.
Досить мати національне посвідчення особи ТА відмітку про перетин кордону / свідоцтво про перетин кордону, видане прикордонними службами.

❗️Якщо у вас немає хоча б одного з них, вам слід зв’язатися з посольством Франції в першій шенгенській країні, у яку ви ввійшли, щоб отримати дозвіл на в’їзд до Франції.

📌 Інформація отримана з https://www.unitedforukraine.org/uk

Цей сайт використовує файли cookie для зручнішої роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie. (Політика конфіденційності)