Італія

Оновлено: 13.06.2022

Загальна інформація

1. Офіційні установи

Ці урядові, соціальні та приватні ініціативи зосереджені на підтримці та керівництві для біженців.

Безкоштовна гаряча лінія

Безкоштовна гаряча лінія 803555 (+39 06 9950 9292) для дзвінків з-за кордону, де можна поговорити з оператором українською мовою.

Штаб-квартира Римської поліції – Імміграційне управління

На цьому сайті ви зможете знайти відповіді на часті запитання та отримати допомогу по приїзду в Італію.

Перейти на сайт

Посольство України в Італії

Посольство України в Італії знаходиться за адресою вул. Гуідо д’Арезо 9, м. Рим (Via Guido d’Arezzo 9, Rome).

телефон:

Консульство України в Римі (для центральних регіонів) знаходиться за адресою вул. Монте Прамаггіоре 13, м. Рим (Via Monte Pramaggiore 13, Rome):

  • +390682003641
  • gc_it@mfa.gov.ua
  • ucrconsolatoroma@gmail.com

Консульство України в Мілані (для північних регіонів) знаходиться за адрресою вул. Людовіка ді Бреме 11, м. Мілан (Via Ludovico di Breme 11, Milan)

  • +3902801333
  • gc_itm@mfa.gov.ua

Консульство України в Неаполі (для південних регіонів) знаходиться за адрресою вул. Г. Порціо 4, Бізнес-центр, B3, м. Неаполь (Via G.Porzio 4, Centro Direzionale, isola B3, Naples)

Перейти на сайт

UNHCR в Італії – Допомога біженцям і шукачам притулк

На цьому вебсайті біженці , шукачі притулку  та особи  без громадянства  можуть знайти інформацію, яка допоможе їм дізнатися більше про свої права, обов’язки та послуги, які можуть бути запропоновані.  Ознайомтеся з інформацією  та дізнайтеся, що вам потрібно знати про своє перебування в Італії.

Перейти на сайт

2. Місцеві ініціативі для біженців

Поліція: дзвонити 112 або 113

3. Інші корисні посилання

Нижче ви можете знайти інші платформи, які надають гуманітарну допомогу біженцям з України в Сербії.

Діаспора/Координація/ Волонтерство

  • Швидка: дзвоніть 118
  • Пожежники: дзвоніть 115

Червоний Хрест Італії – https://cri.it/

Психічне здоров’я / благополуччя

Гаряча лінія проти насильства та переслідування: дзвоніть 1522

Житло, лікарні, школи, їдальні.

Карта конкретних послуг та об’єктів, таких як їдальні тощо

Перейти на сайт

Імміграційні питання

Умови в’їзду до Італії громадян України

1. Віза

Громадянам України, які мають біометричні паспорти, віза не потрібна.

2. Документи

a) для дорослих – закордонний біометричний паспорт

b) для неповнолітніх – закордонний біометричний паспорт

3. Чи можна перетинати кордон дітям без супроводу батьків? Чи можна перетинати кордон дітям у супроводі дорослих, які не є членами їхньої сім’ї?

Будь-якій дитині без супроводу дозволено перетинати кордон за умови, що він/вона має всі необхідні документи. Транспортні компанії надають послуги супроводу дітей до місця призначення. Оскільки транспортна компанія (автобусна компанія, авіакомпанії тощо) бере на себе відповідальність за доставку дитини, існують певні вимоги щодо документів (повинні також надаватись докладні відомості про осіб, які привозять та забирають вашу дитину в та з аеропорту, залізничного вокзалу тощо) від батьків або законних представників. Ви можете звернутися в транспортну компанію, щоб отримати детальний перелік документів, необхідних для такої послуги. Це платна послуга. Протягом 90 днів діти також можуть звернутись за отриманням спеціального захисту. Працівники відповідних органів невідкладно зв’яжуться з соціальними службами та подбають про дітей, забезпечуючи їм, серед іншого, харчування, притулок, безпечне та зручне для дітей житло, правову допомогу та інформацію.

4. Інформація про Covid-19

Усі особи, які приїжджають з України, повинні дотримуватися таких правил:

  • Ви зобов’язані здати тест SARS COVID-19 на антиген або молекулярний тест протягом 48 годин після в’їзду на територію країни.
  • Протягом 5 днів після тесту на антиген ви зобов’язані дотримуватися періоду самоконтролю та обов’язково носити маску FFP2.
  • Якщо тест на COVID-19 негативний, ви отримаєте сертифікат Green-pass, який потрібно пред’являти при вході в ресторани, бари, офіси та громадський транспорт із обов’язковим носінням там маски FFP2.
  • Щоб отримати інформацію про дійсність вашої санітарної документації та щодо будь-яких питань, пов’язаних з охороною здоров’я, ви можете зателефонувати на національний безкоштовний номер 1500 або безкоштовний номер регіону, де ви знаходитесь. Ви також можете зв’язатися з найближчим місцевим центром охорони здоров’я (ASL).

Усім особам, починаючи з 5 років, які не вакциновані або не мають документів, що підтверджують вакцинацію, пропонується зробити щеплення проти SARS-Co-V-2 згідно з поточними рекомендаціями в Італії.

5. Зелена картка (авто)

Вимоги відсутні

6. Документи на домашніх тварин

  1. Закордонний паспорт для домашніх тварин + тварина повинна мати всі актуальні щеплення.

Усі кішки та собаки, які подорожують до Італії, повинні подорожувати в затверджених контейнерах для тварин.

7. Скільки часу вам дозволено перебувати та території країни

Якщо ви громадянин України і маєте біометричний паспорт, вам дозволено залишатися до 90 днів після в’їзду в Шенгенську зону.

Перша обов’язкова реєстрація!

протягом 48 годин особа має звернутися до відділку поліції та подати інформацію/документи щодо поточної адреси місцезнаходження в Італії. Ви повинні подати ці документи, якщо ви зупиняєтеся в будинку своїх друзів або родичів, або якщо ви орендуєте квартиру, віллу тощо. Якщо ви подорожуєте через туристичне агентство або зупиняєтеся в готелі, вам не потрібно подавати документи, оскільки замість вас їх подасть ваш туристичний агент або готель.

Якщо ви не надасте інформацію про своє місцезнаходження, поліція може стягнути штраф у розмірі 200 євро.

Якщо у вас є батьки або друзі в Італії, яким ви довіряєте, які можуть надати вам житло, їжу та притулок, ви можете зареєструватися в Questura міста, де проживають ваші батьки або друзі, які заявляють, що приймуть вас. Відповідно до італійського законодавства, господарі, які вас приймають, повинні будуть подати заяву в Questura протягом 2 днів (протягом 48 годин).

8. Чи надає уряд Італії українцям «тимчасовий захист»?

Так.

Як подавати заяву про тимчасовий захист.

1. Куди звертатися: на кордоні чи до спеціальних служб?

Заяви про отримання статусу тимчасового захисту слід подавати до Головного управління поліції Риму (Questura di Roma) – Управління імміграції (Ufficio Immigrazione), або до Управління імміграції місцевості, де особа знаходиться чи знайшла притулок.

2. Коли особа має подати заяву, у які строки? Після того, як ви в’їдете в країну, протягом якого строку ви повинні подати заяву?

У будь-який час протягом 90-денного періоду перебування в країні, ЗАУВАЖТЕ, що першу обов’язкову реєстрацію адреси вашого місцезнаходження потрібно зробити протягом 48 годин, якщо тільки ви не зупиняєтеся в готелі.

У Посольстві України повідомили, що громадяни, які втікають від війни без документів, можуть подати заяву про ідентифікацію в консульствах України в Італії за допомогою цієї форми.

3. Як подати заяву?

Разом із декларацією про присутність необхідно пред’явити паспорт або рівноцінний документ. Бажано, якщо це можливо, підготувати ксерокопію документу.

Немає можливості зробити це онлайн.

4. На який строк надається тимчасовий захист?

Тимчасовий захист діє протягом одного року, починаючи з 1 березня 2022 року, з можливістю продовження ще на один рік (6+6 місяців). Проте, зверніть увагу, що Італія та/або ЄС можуть припинити дію цієї схеми, якщо ситуація в Україні зміниться в позитивний бік.

Примітка

Зауважте, що звернення за чи отримання статусу тимчасового захисту не заважає вам повернутися в Україну на короткий період часу. Статус тимчасового захисту може припинитися, коли в Україні буде відновлено безпеку.

Як подавати заяву про надання притулку.

1. Куди звертатися: на кордоні чи до спеціальних служб?

Заяву про надання притулку можна подати або у відділку прикордонної поліції, або в межах території в провінційному імміграційному управлінні (Ufficio immigrazione) поліції (Questura), де проводиться зняття відбитків пальців і робляться фотографії (fotosegnalamento). Якщо заява про надання притулку подається на кордоні, прикордонна поліція запрошує шукачів притулку з’явитися в Questura для офіційної реєстрації. Органи поліції не можуть розглядати заяву про надання притулку по суті (Джерело).

Щоб зареєструвати заяву про надання притулку, ви повинні зв’язатися з італійською поліцією як після прибуття, так і в будь-який момент, коли виникне страх повернутися до своєї країни. Потім ваш запит буде направлено до спеціальної комісії, яка оцінюватиме вашу заяву (Джерело).

2. Коли подавати заяву? Скільки часу після в’їзду в країну надається на подання заяви?

Шукачі притулку повинні подати заяву якомога швидше. Імміграційне законодавство передбачає, як правило, 8-денний термін з моменту прибуття мігранта  в Італію для звернення до органів влади.

3. Як подавати заяву? Які документи треба надати? Чи є встановлений порядок подання заяви? Чи можна подати заяву онлайн?

Разом із декларацією про присутність необхідно пред’явити паспорт або рівноцінний документ. Бажано, якщо це можливо, підготувати ксерокопію документу.

Ви можете подати заяву про міжнародний захист усно або письмово, рідною мовою за допомогою перекладача. Якщо перекладач з вашої мови зараз недоступний, Questura призначить для вас зустріч.

Після того, як ви заповните та подасте форму C3 а уряд зареєструє її, ваш запит про надання притулку буде оформлено. Потім ваша заява про надання притулку надходить до територіальної комісії, яка відповідає за аналіз та прийняття рішення щодо вашої заяви.

Немає можливості зробити це онлайн.

Перейти на форму

4. Як довго триває розгляд заяви про надання притулку?

Згідно з розпорядженням про процедуру член Територіальної комісії проводить співбесіду з заявником протягом 30 днів після отримання заяви, і комісія приймає рішення протягом 3 наступних робочих днів. Рішення приймається після панельної дискусії між усіма членами Комісії.

Житло

1. Загальна інформація

Всі муніципалітети Італії безкоштовно надають намети, готелі, приватне житло, місця в центрах прийому людей, які тікають з України; соціальні служби можуть допомогти вам вибрати сім’ї для проживання. Також можна звернутися до Управління цивільного захисту регіону Лаціо для тимчасового проживання. Департамент зв’яжеться з громадянами Італії, які подали заявки про надання притулку у своїх будинках для тимчасового проживання та підбере найбільш комфортну сім’ю для проживання громадян України.

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Медицина

1. Загальна інформація

Для отримання безкоштовної медичної допомоги необхідно отримати код STP/ENI (тимчасово присутній іноземець / незареєстрований європеєць. Код STP/ENI надається у чітко визначених департаментах і містах. Процедура досить швидка і не вимагає багато часу. STP/ENI забезпечує доступ до екстреної, необхідної та постійної амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги при захворюваннях і травмах, а також призначення медичних препаратів в державних та акредитованих приватних медичних установах.

Перейти на сайт

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Юридична допомога/Регістрація

1. Загальна інформація

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Освіта

1. Система освіти

Щоб записати своїх дітей до школи, ви можете звернутися безпосередньо до найближчої школи або звернутися за допомогою до соціальних служб вашого муніципалітету. У деяких містах (наприклад, Мілан) ви також можете зв’язатися з Ufficio Scolastico Provinciale.

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Фінанси/Соціальні виплати

1. Загальна інформація

Особа має звернутися до муніципалітету за місцем тимчасового проживання (соціальна виплата для дорослих – 300 євро, для дітей – 250 євро). У разі, якщо людина почне працювати офіційно, соціальна виплата може бути знята.

Держава може покривати орендну плату в розмірі, пропорційному кількості людей, які там проживають, але не більше 450 євро на місяць (визначається соціальними службами).

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Бізнес

1. Загальна інформація

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Працевлаштування

1. Загальна інформація

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Мобільний зв’язок /Соціальне життя

1. Загальна інформація

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Одяг, їжа та інше

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Немовлята та діти

1. Загальна інформація

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Транспорт

1. Загальна інформація

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Часті питання по Італії
Не знайшли відповідь на своє питання?
Будь ласка, поділіться, чого вам не вистачає, і ми спробуємо доповнити інформацію. Зверніть увагу ця форма призначена для пропозицій, а не для особистих питань чи запитів. Ви не отримаєте відповіді.
Цей сайт використовує файли cookie для зручнішої роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie. (Політика конфіденційності)