Угорщина
Загальна інформація
1. Офіційні установи
Ці урядові, соціальні та приватні ініціативи зосереджені на підтримці та керівництві для біженців.
Угорський Червоний Хрест
телефон: 1 374 1305
e-mail: tracing@redcross.hu
Посольство України в Угорщині
Консульство України в Угорщині знаходиться за адресою 1125, м. Будапешт, вул. Іштенгеді, 84/Б.
телефон:
- Канцелярія Посольства
+36-14-22-41-20 - Консульський відділ
+36-14-22-41-22 (23)
факс:
e-mail:
- emb_hu@mfa.gov.ua Канцелярія Посольства
- consul_hu@mfa.gov.ua Консульський відділ
графік роботи:
- Посольство – Пн – Пт 09:00-18:00 ; прийом громадян у Консульському відділі Посольства – Пн., Вт., Ср., Пт. 9.00 – 12.00, Чт. – неприйомний день (окрім окремих категорій громадян)
- Консульський прийом громадян відбувається ВИКЛЮЧНО за попереднім записом: З питань виготовлення закордонного паспорта, постановки на тимчасовий/постійний облік – необхідною є онлайн реєстрація за посиланням: https://online.mfa.gov.ua
- Запис з інших питань здійснюється за електронною адресою: consul_hu@mfa.gov.uaабо за номером телефону +36-1-422-41-22 (прохання дзвонити з 13:30 до 14:30)
УВКБ ООН в Угорщині – Допомога біженцям і шукачам притулку
Електронна пошта: hunbu@unhcr.org
WhatsApp chatbot: https://wa.me/3614453676?
2. Місцеві ініціативі для біженців
Угорська благодійна служба Мальтійського Ордену
Угорська служба благодійності Центрального адміністративного офісу Мальтійського ордену
Департамент закордонних справ
Поштова адреса та Центральний адміністративний офіс:
1011 Будапешт, Бем ракпарт 28.
Телефон:
06-1-391-4700
Адреса електронної пошти:
nemzetkozi@maltai.hu
3. Інші корисні посилання
Нижче ви можете знайти інші платформи, які надають гуманітарну допомогу біженцям з України в Угорщині.
Національне Генеральне Управління у Справах Іноземців
Інформація для громадян України, які втікають з України. На сайті можна знайти інформацію щодо подальших дій, куди звертатися за допомогою, які права та можливості ви маєте в Угорщині.
з 11.05.2022 року приймаеють замовників з України з метою подання заяви про визнання притулку та отримання гуманітарного дозволу на проживання або дозвіл на тимчасове проживання по наступному:
Місце прийому: 1108 Будапешт, вул Harmat 131.
Графік прийому: З понеділка по п’ятницю з 8.00 до 16.00
Житло
BUDAPEST HELPS
На цій сторінці ви дізнаєтесь, яку допомогу Ви можете попросити від Будапештського муніципалітету, а також, якщо Ви мешканець Будапешту, як Ви можете приєднатися до будапештців, які надають допомогу приїжджим. Вони забезпечують людей тимчасовим проживанням з харчуванням у соціальних закладах та санаторіях, що належать столиці. Більшість із них придатні для тимчасового проживання, але не на рівні готелів. Кімнати спільні, розраховані на розміщення декількох осіб, санвузли розташовані у коридорах.
Ви можете зареєструватися і по телефону:
+ 36 1 327 1957 в робочі часи
+ 36 1 338 4186 після роботи (телефон фонду «Притулок» / Menhely Alapítvány)
Support Ukraine
Порук безкоштовного жила а також роботи з безкоштовним проживанням.
Пишук житла для оренди: Перейти на сайт
Транспорт
Безкоштовний громадський транспорт у Будапешті.
Юридичні послуги
Угорський Гельсінкський комітет
Інформація для громадян України, які рятуються з України, визнаних біженців в Україні, для осіб без громадянства та членів їх сімей.
Menedék
Менедек – Угорська асоціація мігрантів допомагає соціальній інтеграції іммігрантів, які прибувають і виїжджають з Угорщини, через комплекс соціальних, освітніх та культурних програм, побудованих на основі більш ніж 20-річного досвіду.
Діаспора / Громада
Українці в Угорщині / Украинцы в Венгрии
Імміграційні питання
Умови в’їзду до Угорщини громадян України
1. Віза
Не потрібна (Джерело).
2. Документи
бажано мати біометричний паспорт, але достатньо й інших документів, що підтверджують особу (видане в Україні посвідчення особи, свідоцтво про народження, водійські права або інші документи, на яких є фотокартка) (Джерело).
a) для дорослих – за переліком вище
b) для неповнолітніх – інформації щодо специфічних документів для неповнолітніх (відмінних від перерахованих вище) немає
За інформацією Угорського Гельсінського комітету, осіб, які прибувають без документів, приводять до пункту реєстрації на кордоні. Громадянам України та членам їх сімей надається тимчасовий захист або дозвіл на тимчасове проживання (строк дії якого становить 1 місяць). Особам, які не є громадянами України та не громадянами ЄС, дозвіл на тимчасове проживання надається лише за відсутності будь-якого документа взагалі (Джерело).
Осіб, які мають проблеми з документами, проводжають до різних пунктів реєстрації по всій прикордонній зоні, де реєструють їхні персональні дані та їх заяви про надання захисту. Громадян України та членів сімей громадян України скоріше за все запитають, що саме вони хочуть одержати: тимчасовий захист (строком на один рік) або дозвіл на тимчасове проживання (так званий «ideiglenes tartózkodásra jogosító igazolás», який спочатку видається на один місяць). Особам, які не є ані громадянами України, ані членами сімей громадян України чи громадянами ЄС, видається дозвіл на тимчасове проживання.
3. Чи можна перетинати кордон дітям без супроводу батьків? Чи можна перетинати кордон дітям у супроводі дорослих, які не є членами їхньої сім’ї?
Конкретної інформації немає. Схоже, що органи влади планують пропускати дітей через кордон.
4. Інформація про Covid-19
Не вимагається проходити тести або надавати докази вакцинації. Усі заходи, пов’язані з боротьбою з вірусом Covid-19, призупинено. (Джерело)
5. Зелена картка (для авто)
Офіційної інформації не знайдено, але у ЗМІ немає жодних повідомлень про те, що влада відмовляє у в’їзді через відсутність зеленої картки.
6. Документи на домашніх тварин
Дозволяється в’їзд усіх домашніх тварин, навіть без відповідних документів. Але необхідно заповнити форму, що є аналогом так званої заяви про надання попереднього дозволу. Форму цієї заяви можна завантажити за посиланням: https://portal.nebih.gov.hu/-/magyarorszag-biztositja-hogy-az-ukrajnabol-menekulok-magukkal-hozhassak-tarsallataikat
Текст заяви доступний угорською, українською та англійською мовами
7. Скільки часу вам дозволено перебувати та території країни
У Упродовж 90 днів без спеціального дозволу за наявності українського паспорту або тимчасового паспорту, виданого угорськими органами влади. (Джерело).
8. Чи дозволено в’їжджати на територію Угорщини з інших сусідніх країн?
- Так, українцям, які мають біометричні паспорти.
- Щодо українців, які не мають біометричного паспорту: Угорський Гельсінкський комітет не повідомляв про жодні випадки, коли б громадянину України відмовляли у в’їзді до Угорщини через відсутність біометричного паспорту. Однак, ймовірно, угорські органи влади вимагатимуть якісь документи для пропуску людей на територію країни.
- Громадянам третіх країн, які не мають шенгенської чи угорської візи/дозволу на проживання, відмовляють у в’їзді, крім випадків, коли вони є близькими родичами громадян України.
(Джерело)
9. Чи надає уряд Угорщини українцям «тимчасовий захист»?
Так.
Станом на 7 березня громадяни третіх країн (не України і не країн ЄС) не можуть подавати заяву на отримання тимчасового захисту (Джерело).
Громадянам третіх країн, які легально перебували в Україні, але не можуть повернутися на батьківщину, тимчасовий захист, передбачений законодавством ЄС, в Угорщині не надається; вони повинні подавати заяви про надання притулку (Джерело).
Як подавати заяву про тимчасовий захист:
1. Куди звертатися: на кордоні чи до спеціальних служб?
Заяву про надання тимчасового захисту можна подати особисто в будь-якому з призначених для цього пунктів, які працюють цілодобово, або в будь-якому відділенні по роботі з клієнтами при Генеральному управлінні національної поліції у справах іноземців (National Directorate-General for Aliens Policing) у години прийому (Джерело).
Де знайти такі пункти?
Місцевість | Адреса | Назва пункту приймання | Кількість місць (скільки осіб можна розмістити) |
Васароснамені (Vásárosnamény) | Munkácsi út 2. | Будинок культури / Művelődési Ház | 60 |
Тарпа | Kossuth út 19. | Будинок культури / Művelődési Ház | 50 |
Араношапати (Aranyosapáti) | Petőfi út 6. | Спортзал / Tornaterem | 30 |
Фехергьормат (Fehérgyarmat) | Iskola köz 2. szám | Спортивна зала / Sportcsarnok | 700 |
Мандок | Szent István tér | Початкова школа / Általános iskola | 300 |
2. Коли подавати заяву? Скільки часу після в’їзду в країну надається на подання заяви?
Рекомендується подавати заяву якомога швидше після прибуття в країну. Тимчасовий захист повинен бути наданий до закінчення безвізового строку перебування у країні у 90 днів.
Процедура отримання тимчасового захисту займає до 30-45 днів, тому подайте заяву не пізніше 40-45-го дня після прибуття (Джерело).
3. Як подавати заяву? Які документи треба надати? Чи є встановлений порядок подання заяви? Чи можна подати заяву онлайн?
Заявник має довести, що він є громадянином України або іноземним громадянином, який законно перебував в Україні. Візьміть із собою всі документи, що підтверджують вашу особу.
Ті, хто приїжджає без документів, також можуть отримати тимчасовий захист – але, ймовірно, доведеться пройти тривалішу співбесіду, під час якої представники влади детальніше розпитають заявника про те, звідки він.
На час розгляду заяви у заявника забирають паспорт (якщо він є), а замість нього видають гуманітарний дозвіл на проживання. (Після закінчення процесу оформлення тимчасового захисту паспорт повертається власнику) (Джерело)
4. На який період надається тимчасовий захист?
Доки уряд вважатиме, що для такого захисту є підстави. Постанова уряду про визнання громадян України такими, що потребують захисту, на даному етапі діятиме до 1 червня. Однак це може змінитися у найближчі тижні (Джерело).
Згідно із законодавством ЄС, тимчасовий захист має надаватися щонайменше на рік, тож можна очікувати продовження в межах цього строку (Джерело).
Як подавати заяву про надання притулку:
1. Куди звертатися: на кордоні чи до спеціальних служб?
Заява подається до офісу Національного генерального директорату поліції з питань іноземців (Джерело)
Процедура є спрощеною, якщо про намір про пошук притулку вже заявлено в посольстві в країні походження. В іншому випадку державні органи мають право відхилити ваш запит. За юридичною допомогою звертайтеся до Угорського Гельсінського комітету (Джерело).
2. Коли подавати заяву, які строки?
Державні органи Угорщини мають прийняти рішення щодо вашої заяви про надання притулку протягом 60 днів. Важливо, щоб рішення було прийняте до спливу 90-денного безвізового періоду, для цього подавайте заяву на притулок протягом 30 днів після вашого прибуття (Джерело)
3. Як подавати заяву: Які документи потрібні. Чи існують якісь спеціальні процедури?
Візьміть з собою всі наявні документи, але це не є обов’язковим. Кандидатів очікує тривалий процес з кількома співбесідами (Джерело).
4. Як довго триває розгляд заяви про надання притулку?
60 днів.
Житло
1. Загальна інформація
Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.
Сайти на яких можна знайти притулок
BUDAPEST HELPS
На цій сторінці ви дізнаєтесь, яку допомогу Ви можете попросити від Будапештського муніципалітету, а також, якщо Ви мешканець Будапешту, як Ви можете приєднатися до будапештців, які надають допомогу приїжджим. Вони забезпечують людей тимчасовим проживанням з харчуванням у соціальних закладах та санаторіях, що належать столиці. Більшість із них придатні для тимчасового проживання, але не на рівні готелів. Кімнати спільні, розраховані на розміщення декількох осіб, санвузли розташовані у коридорах.
Ви можете зареєструватися і по телефону:
+ 36 1 327 1957 в робочі часи
+ 36 1 338 4186 після роботи (телефон фонду «Притулок» / Menhely Alapítvány)
Support Ukraine
Порук безкоштовного жила а також роботи з безкоштовним проживанням.
Ukraine take shelter
Пишук житла для оренди: Перейти на сайт
Медицина
1. Загальна інформація
Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.
Юридична допомога/Регістрація
1. Загальна інформація
Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.
Угорський Гельсінкський комітет (HHC)
HHC надає безкоштовну юридичну допомогу і може допомогти вам зрозуміти ваш правовий статус і те, що вам потрібно зробити, якщо ви хочете залишитися в Угорщині.
Інформація угорською, українською, англійською та російською мовами доступна тут (унизу сторінки) та на їхньому веб-сайті англійською, угорською.
Електронна пошта: ukrainecrisis@helsinki.hu
Телефон: +361 321 4323 / +361 321 4327/ +361 321 4141 (понеділок/четвер 10.00-18.00, вівторок 10.00-17.00)
Menedék
Менедек працює з мігрантами, щоб забезпечити соціальну роботу та підтримку дітей. Інформацію про їхню роботу та послуги можна знайти угорською, українською, російською та англійською мовами тут, а на їхньому сайті – англійською та угорською мовами.
Електронна пошта: menedek@menedek.hu
Телефон: +36204507245
Освіта
1. Система освіти
Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.
Фінанси/Соціальні виплати
1. Загальна інформація
Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.
Бізнес
1. Загальна інформація
Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.
Працевлаштування
1. Загальна інформація
Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.
Мобільний зв’язок /Соціальне життя
1. Загальна інформація
Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.
Одяг, їжа та інше
1. Загальна інформація
Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.
Немовлята та діти
1. Загальна інформація
Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.
Транспорт
1. Загальна інформація
Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.