Чеська Республіка

Оновлено: 14.06.2022

Загальна інформація

Примітка

З 22 березня 2022 року віза для перебування на території понад 90 днів (так звана спеціальна довгострокова віза для громадян України) більше не видаватиметься за спрощеним режимом. Можна буде подавати заяву на одержання візи для перебування на території понад 90 днів, але за стандартною процедурою (Джерело).

З 22 березня 2022 року громадянам України та членам їхніх сімей, які прибувають у Чеську Республіку у зв’язку зі збройним конфліктом в Україні, надається віза для тимчасового захисту. Особи, які вже отримали спеціальну довгострокову візу, будуть автоматично переведені на систему тимчасового захисту. Тому немає необхідності здійснювати будь-які додаткові дії або подавати заяву про надання тимчасового захисту, оскільки він надається автоматично, що підтверджується наклейкою чи штампом про надання спеціальної довгострокової візи, які проставлялися при видачі такої візи (Джерело).

Інфолінія для громадян України (цілодобова)

+420 974 801 802

E-mail: ukrajina@mvcr.cz

Перейти на сайт

1. Офіційні установи

Ці урядові, соціальні та приватні ініціативи зосереджені на підтримці та керівництві для біженців.

Міністерство внутрішніх справ Чеської Республіки

Актуальна інформація для громадян України в Чехії. Інформація щодо подання заяви на тимчасовий захист та для осіб з тимчасовим захистом. Інформація надається українською та англійською мовами.

Перейти на сайт

Регіональний центр допомоги та підтримки України KACPU

Тут ви можете вирішити усі питання відразу. Співробітники Поліції у справах іноземців та Департаменту притулку та міграційної політики (OAMP), а також співробітники Медичної страхової компанії (VZP) та Бюро праці нададуть вам необхідну допомогу. Адреси KACPU у кожному регіоні можна знайти нижче на цій сторінці.

Ви також можете зареєструватися в Департаменті поліції у справах іноземців, оформити спеціальну довгострокову візу можна в Департаменті притулку та міграційної політики (OAMP) або в Поліції у справах іноземців.З дітьми віком до 15 років звертатися до Регіонального центру допомоги необов’язково. Якщо ви забезпечили їм житло та нагляд, ми рекомендуємо не брати їх до KACPU. Потрібно лише прийти з проїзним документом або свідоцтвом про народження дитини. Рекомендуємо взяти з собою їх фотографію паспортного формату. Будь ласка, не ламінуйте документи, з якими ви прийшли, або які ви отримаєте від чеських органів (Джерело).

Перелік центрів KACPU за посиланням.

Перейти на сайт

Посольство України в Чеській Республіці

Консульство України в Чеській Республіці знаходиться за адресою Прага 6, вул. Шарля де Голля 29, 160 00.

телефон:

e-mail:

графік роботи:

  • Щодня 08:00 – 20:00

Перейти на сайт

Уряд Чеської Республіки

+420 974 801 802 

email: ukrajina@mvcr.cz 

веб-сайт: https://www.nasiukrajinci.cz

Реєстраційний гуманітарний центр у Вишніх Логотах

Vyšní Lhoty 234, 739 51

Організація допомоги біженцям (ОПУ)

Надає соціальні, психологічні та юридичні консультації шукачам притулку, також керує польовими програмами та закладом для молоді, а також допомагає неповнолітнім без супроводу, а також особам без громадянства.

Офіси в Празі, Брно, Плзені, Градец-Кралове та Остраві.

Контакти: Kovářská 4, 190 00 Praha 9, телефон: 📞 +420 730 158 779, факс: +420 233 371 258, електронна пошта: opu@opu.cz

Перейти на сайт

Асоціація з інтеграції та міграції (SIMI)

Пропонує соціальні, трудові та юридичні консультації іноземцям, які проживають в Чеській Республіці. Надає допомогу у сферах житла, охорони здоров’я, освіти, оформлення документів, дозволів на роботу, чеської мови, безкоштовного Інтернету та навчання практичним навичкам.

Контакти: Havlíčkovo náměstí 2, 130 00 Praha 3, телефон: 📞+420 224 224 379, факс: +420 224 239 455, електронна пошта: poradna@migrace.com,

Перейти на сайт

2. Місцеві ініціативі для біженців

Charita Czech Republic

Надає соціальні та медичні послуги іноземцям у Чеській Республіці. Також займається гуманітарною допомогою та інтеграційною діяльністю.

Офіси в Празі з багатьма додатковими місцевими офісами по всій Чеській Республіці.

Контакти: Владиславова 12, 110 00 Прага 1, телефон: 📞 +420 296 243 330, факс: +420 296 243 333, електронна пошта: sekretariat@charita.cz

Перейти на сайт

3. Інші корисні посилання

Нижче ви можете знайти інші платформи, які надають гуманітарну допомогу біженцям з України в Чехії.

#StandWithUkraine

Основний ресурс — ресурс #StandWithUkraine. Він містить інформацію про імміграцію, працевлаштування, освіту тощо.

Перейти на сайт

Житло

У Чехії є багато організацій, які безкоштовно надають первинне житло біженцям з України.

Перейти на сайт

EU4UA

Платформа для прихистку біженців у Європi.

Перейти на сайт

Прихисток

Офіційний державний ресурс за підтримки Кабінету міністрів України. Сайт створений для того, щоб люди змогли знайти тимчасовий прихисток на території України і за кордоном.

Перейти на сайт

Транспорт

З 1 квітня діють нові правила щодо подорожей громадян України потягами до/з/територією Чехії.

З 1 квітня 2022 року біженці, які прибули до Чеської республіки через російську агресію в Україні, мають право на безкоштовний проїзд у міжнародних поїздах (2-го класу). Право на перевезення в міжнародних поїздах підтверджується документом, який засвідчує громадянство України або постійне місце проживання в Україні, зокрема закордонним паспортом; у випадку, якщо його у пасажира немає, також і посвідченням особи або документом, що підтверджує перетин зовнішнього кордону ЄС з України.

Іншими потягами також можна користуватися безкоштовно протягом 5 днів після отримання підтвердження тимчасового захисту. Право на перевезення у внутрішніх поїздах підтверджується закордонним паспортом або прикордонним документом із зазначенням тимчасового захисту у вигляді візи, записом про надання такої візи або штампом, що засвідчує надання тимчасового захисту.

Водії для біженців

Перейти на сайт

Імміграційні питання

Умови в’їзду до Чеської Республіки громадян України

1. Віза

Не вимагається. Після в’їзду до країни необхідно повідомити про це.

Упродовж 30 робочих днів після прибуття ви повинні повідомити про адресу вашого проживання, крім випадків, коли власник житла сам зареєстрував вас; повідомлення надається: 

  • у  місцеве відділення поліції Чеської Республіки у справах іноземців; або
  • будь-який зі спеціальних контактних пунктів для українських біженців. У них ви можете також подати заяву про надання вам тимчасового захисту (Джерело). Перелік Регіональних центрів допомоги та підтримки України (KACPU) доступний тут та тут. Карта доступна тут

Діти до 15 років не зобов’язані повідомляти про своє місце проживання (Джерело).

2. Документи

  • для дорослих – закордонний біометричний або небіометричний паспорт. Якщо у вас немає закордонного паспорту, буде достатньо пред’явити український паспорт або посвідчення особи, свідоцтво про народження або будь-який наявний у вас особистий документ. Переклад не вимагається. Жодних особливих документів не вимагається (Джерело).
  • для неповнолітніх – слід дотримуватися загальних вимог щодо в’їзду в ЄС з України (або інших країн, які не є членами ЄС). Необхідно взяти з собою усі наявні документи, що підтверджують особу (Джерело). Для неповнолітніх, які ще не мають паспорту, достатньо надати свідоцтво про народження (Джерело).

3. Чи можна перетинати кордон дітям без супроводу батьків? Чи можна перетинати кордон дітям у супроводі дорослих, які не є членами їхньої сім’ї? 

Підтвердженої інформації немає.

4. Інформація про Covid-19

Громадяни (1) Чехії, (2) ЄС, члени їх сімей, (3) громадяни України, які прибувають до Чеської Республіки через Україну, НЕ ЗОБОВ’ЯЗАНІ заповнювати в’їзну форму, мати негативний ПЛР або сертифікат про вакцинацію. Громадяни України не зобов’язані проходити РТ-ПЛР-тест після приїзду до Чеської Республіки (Джерело).

5. Зелена картка (авто)

Потрібно надати кожен відповідний документ на авто. Такими необхідними документами є: посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, поліс страхування відповідальності за шкоду, заподіяну при експлуатації транспортного засобу; якщо у вас немає міжнародної страховки, ви повинні оформити так званий поліс прикордонного страхування (Джерело).

6. Документи на домашніх тварин

Не вимагаються у разі в’їзду власників тварин у зв’язку з війною в Україні. 

Вимоги, які діють після в’їзду (щодо карантину та ветеринарної перевірки) (Джерело).Власники домашніх тварин (собак, котів та фреток) повинні забезпечити:

  • перебування тварини на карантині (при якому тварина перебуває під постійним контролем власника) за місцем проживання власника упродовж 10 днів після в’їзду в Чехію;
  • первинний клінічний огляд тварини у приватного ветеринара (для перевірки на сказ) упродовж 72 годин після в’їзду в Чехію. У разі відсутності ідентифікації приватний ветеринарний лікар проводить ідентифікацію та видає документ про проведений огляд;
  • повторний клінічний огляд тварини у приватного ветеринара між шостим і десятим днем карантину (для перевірки на сказ). Якщо у тварини відсутні ознаки сказу, проводиться вакцинація тварини від сказу та видається паспорт вакцинації або паспорт тварини.

Після цього власник тварини через приватного ветеринарного лікаря подає заповнену форму з інформацією про тварину до відповідного Територіального відділення державного ветеринарного управління (Regional Veterinary Administration of the State Veterinary Administration).

Якщо тварина під час карантину травмує людину, загине, або якщо у неї виникне захворювання з нервовими симптомами, власник/інша особа невідкладно організує огляд тварини приватним ветеринаром.

За звичайних обставин необхідно, щоб тварина:

  • мала ідентифікацію/маркування за допомогою мікрочіпа або татуювання, яке застосовувалося до 2 липня 2011 року;
  • мала чинну вакцинацію від сказу;
  • пройшла серологічний тест на сказ (упродовж 30 днів з дати вакцинації від сказу та мінімум 30 днів з дати ввезення на територію ЄС);
  • мала гармонізований ветеринарний сертифікат на ввезення в ЄС, завірений офіційним ветеринаром.

7. Скільки часу вам дозволено перебувати та території країни

До 90 днів впродовж 180-денного періоду без візи. У цей період ви можете подати заяву на тимчасовий захист. 

Обов’язкова реєстрація після в’їзду

Якщо ви проживаєте в приватному житлі, ви повинні зареєструватися в поліції Чеської Республіки (Police of the Czech Republic). Або ж власник житла, у якому ви проживаєте (якщо це готель або подібне житло) (Джерело).

Термін реєстрації було подовжено до 30 днів з дня в’їзду.

Іноземні громадяни віком до 15 років не зобов’язані повідомляти про своє місце проживання (Джерело).

8. Чи надає уряд Чеської Республіки українцям «тимчасовий захист»? 

Так.

Заяву про надання тимчасового захисту мають право подавати такі категорії осіб:

  • Громадяни України, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року, а потім виїхали з України.
  • Громадяни України, які в’їхали на територію Чеської Республіки на законних підставах без візи або за короткостроковою візою і до 24 лютого 2022 року все ще проживали на території Чеської Республіки на підставі цієї короткострокової візи або без візи і при цьому не мають довгострокової візи чи дозволу на проживання, виданих іншою державою, чи тимчасового захисту в іншій країні ЄС.
  • Члени сім’ї (чоловік/дружина, цивільний партнер, неодружена неповнолітня дитина та повнолітній родич, який перебуває на утриманні та проживає разом із сім’єю), які разом проживали в Україні до 24 лютого 2022 року, а потім разом виїхали з України.

Тимчасовий захист може бути наданий також у зв’язку з возз’єднанням сім’ї з особою, яка вже має тимчасовий захист, або, як виняток, в інших випадках (Джерело).

Рекомендується приходити до відповідних органів з дитиною, якщо її особиста присутність необхідна при вирішенні певних питань. Можливо треба буде прийти особисто з дитиною кілька разів. Якщо ви подаєте заяву про надання тимчасового захисту дітям без їх присутності, ви повинні мати їх проїзний документ або свідоцтво про народження та фотографію паспортного формату (Джерело).

Як подавати заяву про про тимчасовий захист:

1. Куди звертатися: на кордоні чи до спеціальних служб?

Якщо ви проживали в Чеській Республіці до 24 лютого 2022 року за безвізовим режимом або за шенгенською візою, або якщо ви в’їхали в країну 24 лютого 2022 року або після цієї дати, вам слід подати заяву про тимчасовий захист до одного з Регіональних центрів допомоги та підтримки України (Regional Centres for help and Assistance to Ukraine) (KACPU). Члени сім’ї, які в’їхали разом з вами, також повинні подати заяву в KACPU. В інших випадках вам слід звернутися із заявою про тимчасовий захист особисто у Міністерство внутрішніх справ (далі – МВС), Управління з питань притулку та міграційної політики (Department for Asylum and Migration Policy) (далі –DAMP), де вам особисто допоможуть вирішити це питання (Джерело).

2. Коли подавати заяву? Скільки часу після в’їзду в країну надається на подання заяви?

У будь-який час.

Якщо ви вже отримали спеціальну довгострокову візу для українських біженців, яка надавалася українським біженцям в період з 24 лютого 2022 року по 21 березня 2022 року, і не виїхали з Чеської Республіки до 21 березня 2022 року, вважається, що станом на цей день у вас є віза, необхідна для тимчасового захисту (Джерело).

3. Як подавати заяву? Які документи треба надати? Чи є встановлений порядок подання заяви? Чи можна подати заяву онлайн?

Щоб подати заяву на тимчасовий захист, необхідно:

  • заповнити відповідну форму;
  • мати дійсний паспорт (ви можете подати заяву на тимчасовий захист без дійсного паспорту, але це може значно затягнути процес оформлення);

надати фотографію розміром 35×45 мм (Джерело).

4. Скільки триває процедура надання тимчасового захисту?

Точні строки не встановлені. Якщо ви не пред’являєте разом із заявою дійсний проїзний документ, процес видачі тимчасового захисту може затягнутися. Міністерство внутрішніх справ не може гарантувати розгляд заяви та надання тимчасового захисту прямо на місці (Джерело).

5. На який період надається тимчасовий захист?

На строк до 1 року (відповідно до закону  Lex Ukraine, найдовше до 31 березня 2023 року) (Джерело).

Як подавати заяву про надання притулку:

Рекомендується не розглядати процедуру отримання притулку як оптимальне рішення для українців, які приїжджають до Чеської Республіки через військовий конфлікт в Україні. Набагато швидший та ефективніший спосіб – звернутися за отриманням довгострокової спеціальної візи. Цей тип візи оформлюється на місці і дає можливість подати заяву на отримання дозволу на роботу та негайно почати працювати (Джерело).

1. Куди звертатися із заявою?

Заяву можна подати переважно на кордоні, в Департаменті поліції у справах іноземців Регіонального управління поліції, у так званих центрах прийому (Заставка у Брна, Прага-Рузине).

Адміністративна процедура надання міжнародного захисту здійснюється Міністерством внутрішніх справ Чеської Республіки (далі – “Міністерство”).

2. Коли подавати заяву?

Немає чітко встановлених строків.

3. Як подавати заяву?

Процедура починається з моменту подання іноземцем заяви про надання йому міжнародного захисту, яка означає волевиявлення іноземного громадянина, який, очевидно, шукає захисту в Чеській Республіці від переслідування або серйозної шкоди. Іноземний громадянин зобов’язаний упродовж 24 годин з моменту подання заяви (крім виняткових випадків) прибути до приймального пункту, де він/вона надасть Міністерству більш детальну інформацію щодо поданої заяви, та де Поліція у справах іноземців проведе його/її ідентифікацію. В приймальному пункті іноземний громадянин зобов’язаний здати свій проїзний документ, у нього візьмуть відбитки пальців та зроблять відеозйомку. Також у приймальному пункті проводиться медичний огляд іноземного громадянина (Джерело).

У процесі вирішення питання про надання міжнародного захисту вивчаються причини, через які іноземний громадянин виїхав з батьківщини, та чи відповідає він вимогам для надання йому притулку або додаткового захисту.

4. Скільки часу необхідно для отримання статусу?

Після здійснення усіх необхідних процедурних дій заявника на отримання міжнародного захисту, як правило, переводять до центру тимчасового проживання, де він чекатиме на рішення першої інстанції. Міністерство виносить рішення з цього питання не пізніше як упродовж шести місяців з дня надання відомостей про подану заяву. Якщо з огляду на характер питання рішення не може бути прийняте упродовж цього строку, Міністерство може продовжити його з підстав, встановлених законом. Рішення про надання міжнародного захисту набирає законної сили з дати його вручення заявнику. У разі негативного рішення Міністерства іноземний громадянин зобов’язаний залишити територію Чеської Республіки, якщо він не подає позов у зв’язку з негативним рішенням, навіть з пропозицією відкладення його виїзду з Чеської Республіки (Джерело).

Наступні кроки:

  • Ви можете вільно пересуватися по території Чеської Республіки як за безвізовим режимом, так і за спеціальним довгостроковим візовим режимом, а також за режимом заявника на міжнародний захист.
  • Громадяни України повинні повідомляти про будь-яку зміну місця проживання на території Чеської Республіки, а також про інші зміни, для чого необхідно заповнити відповідну форму, у тому числі додатки до неї (за їх наявності), і надіслати поштою на адресу одного з офісів Міністерства внутрішніх справ (Ministry of the Interior Offices) або подати її особисто
  • Якщо ви хочете зовсім виїхати з Чеської Республіки і повернутися в Україну, а вам було надано тимчасовий захист, ви зобов’язані відмовитися від тимчасового захисту. Інакше від вас вимагатимуть виконання зобов’язань, пов’язаних із перебуванням на території Чеської Республіки, у тому числі зобов’язання сплатити муніципальний збір, або збір за забезпечення відвідування вашими дітьми загальноосвітньої школи тощо. Якщо у вас є біометричний паспорт, вам слід прийти у Регіональний центр допомоги Україні для обговорення цього питання. Якщо ж у вас немає біометричного паспорту, вам слід прийти у відділення Управління з питань притулку та міграційної політики (OAMP).

(Джерело)

Житло

1. Загальна інформація

Тут ви знайдете найважливішу інформацію про житло в Чехії для біженців з України.

Регіональний центр допомоги та підтримки України KACPU

По всій країні в кожній області створено мережу регіональних центрів допомоги та підтримки України (KACPU). Ви можете зареєструватися, подати заяву на спеціальну довгострокову візу та попросити додаткову допомогу (у тому числі проживання) (Джерело).

Перейти на сайт

Сайти на яких можна знайти притулок

EU4UA

Платформа для прихистку біженців у Європi.

Перейти на сайт

UkraineTakeShelter.com

Незалежна платформа, яка допомагає пов’язати українських біженців з потенційними приймаючими та житлом.

Цей веб-сайт є загальнодоступним бюлетенем. Ми закликаємо всіх, хто має вільне місце, опублікувати список і позначити свій список як заповнений, коли вони успішно приймуть біженців.

Перейти на сайт

Прихисток

Офіційний державний ресурс за підтримки Кабінету міністрів України. Сайт створений для того, щоб люди змогли знайти тимчасовий прихисток на території України і за кордоном.

Перейти на сайт

Медицина

Загальна інформація

Тут ви знайдете найважливішу інформацію про медичне обслуговування в Чехиї для біженців з України.

Якщо вам надано тимчасовий захист, ви автоматично включені в систему державного медичного страхування. Якщо особа, якій була видана віза, ще не має підтвердження медичного страхування, вона може подати заявку на її отримання через онлайн-реєстрацію в Генеральній страховій компанії Чеської Республіки (VZP) або особисто в будь-якому відділенні VZP ČR чи інших медичних страхових компаніях (Джерело).

1. Міністерство охорони здоров’я

На цьому сайті ви знайдете основну інформацію для громадян України про надання медичних послуг.

Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Перейти на сайт

Юридична допомога/Регістрація

Загальна інформація

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Асоціація з інтеграції та міграції (SIMI)

Пропонує соціальні, трудові та юридичні консультації іноземцям, які проживають в Чеській Республіці. Надає допомогу у сферах житла, охорони здоров’я, освіти, оформлення документів, дозволів на роботу, чеської мови, безкоштовного Інтернету та навчання практичним навичкам.

Контакти: Havlíčkovo náměstí 2, 130 00 Praha 3, телефон: 📞+420 224 224 379, факс: +420 224 239 455, електронна пошта: poradna@migrace.com

Перейти на сайт

Організація допомоги біженцям (ОПУ)

Надає соціальні, психологічні та юридичні консультації шукачам притулку, також керує польовими програмами та закладом для молоді, а також допомагає неповнолітнім без супроводу, а також особам без громадянства.

Офіси в Празі, Брно, Плзені, Градец-Кралове та Остраві.

Контакти: Kovářská 4, 190 00 Praha 9, телефон: 📞 +420 730 158 779, факс: +420 233 371 258, електронна пошта: opu@opu.cz

Перейти на сайт

Освіта

1. Система освіти

Усі діти можуть відвідувати початкову школу, навіть ті, хто перебуває в Чехії нелегально. Середню школу можуть відвідувати діти, які легально проживають в Чехії, принаймні в рамках безвізового режиму. Діти, які навчаються в початковій або середній школі, можуть відвідувати шкільну їдальню, клуб або центр дозвілля. Дитячі садки та художні чи мовні школи можуть відвідувати діти, які легально проживають у Чеській Республіці за спеціальною довгостроковою візою (та іншими довгостроковими візами чи перебуванням) або міжнародним та тимчасовим захистом. Діти іноземців також повинні відвідувати початкову школу в рамках обов’язкового відвідування школи (Джерело).

Більше інформації за посиланням.

Перейти на сайт.

2. Консультаційний центр з інтеграції (PPI)

Він пропонує соціальну, освітню та юридичну підтримку. Організовує курси чеської мови для дітей і дорослих, а також репетиторство з різних шкільних предметів.

Офіси в Празі та Усті-над-Лабем.

Контакти: Velká Gradební 33, Ústí nad Labem, телефон: 📞 +420 475 216 536, e-mail: usti@p-p-i.cz, praha@p-p-i.cz

Перейти на сайт

3. Дитячі садки та школи

На цьому сайті у вас буде можливість знайти дитячий садок, початкову чи середню школу Чехії. На карті показані школи, які мають вільні місця і готові прийняти ваших дітей. Ви можете зв’язатися безпосередньо зі школою у вашому районі.

Перейти на сайт

4. Інформація для студентів

Чеські університети реагують на ситуацію в Україні та пропонують різні форми допомоги українським студентамнауковцям та вченим, які опинилися у складній ситуації та потребують підтримки.  

Перейти на сайт

Фінанси/Соціальні виплати

Загальна інформація

Особа, яка користується тимчасовим захистом, може претендувати на фінансову допомогу у розмірі від 1,3 до 1,6 прожиткового мінімуму на одну особу залежно від кількості осіб у родині . Особа, яка користується тимчасовим захистом, може подати заяву на отримання допомоги (Джерело).

Громадяни України, які мають дійсну посвідку на проживання, можуть негайно подати заяву на отримання допомоги на проживання, житлової надбавки та невідкладної медичної допомоги (Джерело).

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Бізнес

Загальна важлива інформація

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Працевлаштування

Загальна інформація

Особа, яка користується тимчасовим захистом згідно з Директивою про тимчасовий захист, зможе працювати в Чеській Республіці без дозволу на роботу (Джерело). Знайти роботу за посиланням.

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Мобільний зв’язок /Соціальне життя

Загальна інформація

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Одяг, їжа та інше

Загальна інформація

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Немовлята та діти

Загальна інформація

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Транспорт

Загальна інформація

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Часті питання по Чехії
Не знайшли відповідь на своє питання?
Будь ласка, поділіться, чого вам не вистачає, і ми спробуємо доповнити інформацію. Зверніть увагу ця форма призначена для пропозицій, а не для особистих питань чи запитів. Ви не отримаєте відповіді.
Цей сайт використовує файли cookie для зручнішої роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie. (Політика конфіденційності)