Австрія
Загальна інформація
Консультаційні центри
ASBÖ – Консультаційний центр Україна
Соціальні консультації для людей, які були змушені покинути Україну.
Адреса: Schönbrunner Strasse 222-228/під’їзд 1/6-й поверх, 1120 Відень,
Телефон: +43 1 89 145 51000
Графік роботи: з понеділка по п’ятницю: з 8:30 до 13:00.
DIAKONIE – Консультаційний центр Україна
Пошук житла, консультування щодо житла, соціальне та соціально-медичне консультування, поради з питань інтеграції на ринку праці для осіб з України – за підтримки україномовних осіб та перекладача.
Адреса: Wilhelminenstr. 91-93/II f, 1-й поверх, 1160 Відень
Телефон: +43 1 343 9191
Графік роботи:
понеділок, вівторок, четвер: 8:30 – 12:00 та 13:00 – 16:00;
п’ятниця: 8:30 – 12:00.
Гарячі лінії
Гаряча лінія Caritas з питань в’їзду, перебування та проживання: +43 5 1776 380 (понеділок – п’ятниця з 9:00 до 16:00).
– Гаряча лінія Федерального агентства з догляду та підтримки (Bundesagentur für Betreuungs- und Unterstützungsleistungen – BBU) українською та російською мовами: +43 1 2676870 9460.
– Гаряча лінія Австрійського інтеграційного фонду (Österreichischen Integrationsfond – ÖIF) українською для запитань щодо можливостей отримання допомоги, проживання та роботи: +43 1 715 10 51 120 (з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 15:00).
– З установою АкутБетройунг Вiдень (AkutBetreuung Wien – ABW) можна зв’язатись за телефоном +43 676 8118 98698 (цiлодобово).
Ці урядові, соціальні та приватні ініціативи зосереджені на підтримці та керівництві для біженців.
Імміграційні питання
Умови в’їзду до Австрії громадян України
1. Віза
Віза не вимагається для короткострокового перебування до 90 днів протягом 180-денного періоду.[1]
2. Документи
- для дорослих та дітей: дійсний біометричний паспорт. Без біометричного паспорту: потрібна віза. Тимчасовий виняток для українців: в’їзд без дійсного паспорту чи візи 1
3. Чи можна перетинати кордон дітям без супроводу батьків? Чи можна перетинати кордон дітям у супроводі дорослих, які не є членами їхньої сім’ї?
Особливих правил для дітей без супроводу (до 18 років) немає. Застосовуються звичайні вимоги (як зазначено вище).[2]
4. Інформація про Covid-19
Особи, які в’їжджають в Австрію через збройний конфлікт звільняються від будь-яких вимог щодо Covid-19.1
5. Зелена картка (авто)
Номерний знак є достатнім доказом дійсної страховки на автомобіль, зелена карта не вимагається. Однак, краще мати якісь друковані докази страхування автомобіля.[3]
6. Документи на домашніх тварин
Як правило, вимагається підтвердження вакцинації від сказу та ідентифікаційна картка тварини. Наразі ця вимога тимчасово скасована для українців.[4]
7. Скільки часу вам дозволено перебувати та території країни
Формально 90 днів. До закінчення цього строку українцям слід звернутися до відповідного головного управління державної поліції (Landespolizeidirektion), щоб попросити продовження цього строку. Але в будь-якому випадку українці не притягуються до відповідальності за “незаконне” перебування в країні, і не буде жодного переслідування чи депортації з боку імміграційних органів до “нормалізації” ситуації.[5]
8. Чи надає уряд Австрії українцям «тимчасовий захист»?
Так[8]
Надається громадянам України та членам їхніх сімей/чоловіку та дружині та особам, які мають право на захист в Україні (наприклад, визнані біженці), яким довелося тікати з України станом на 24 лютого 2022 року, а також громадянам України, які не можуть повернутися в Україну і які мали дійсний дозвіл на проживання в Австрії станом на 24 лютого 2022 року або все ще його мають.
Як подавати заяву про про тимчасовий захист:
1. Куди звертатися: на кордоні чи до спеціальних служб?
BFA (Bundesamts für Fremdenwesen und Asyl) видає посвідчення переміщеної особи. Для отримання такого посвідчення необхідно зареєструватися в реєстраційних органах поліції, які знаходяться при поліцейських дільницях, або спеціальних приймально-реєстраційних пунктах. (Не обов’язково звертатися за притулком!) Список реєстраційних пунктів можна знайти за посиланням: https://www.bbu.gv.at/en/registration
2. Коли подавати заяву? Скільки часу після в’їзду в країну надається на подання заяви?
Спеціальні вимоги відсутні.[10] Однак треба враховувати, що перш ніж подати заявку на отримання посвідчення особи необхідно зареєструвати своє місце проживання, оскільки таке посвідчення буде надіслано на цю зареєстровану адресу. Це можна зробити в міських реєстраційних службах.
3. Як подавати заяву? Які документи треба надати? Чи є встановлений порядок подання заяви? Чи можна подати заяву онлайн?
Реєстрацію потрібно зробити у відділку поліції. При реєстрації записуються дані та реквізити паспортів та інших документів. Особи віком від 14 років зобов’язані пройти процедуру ідентифікації (зняття відбитків пальців тощо). Також під час реєстрації потрібно заповнити та подати форму.
Необхідні документи:
- Паспорт
- Свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, інші документи цивільного стану
- Інші документи, що посвідчують особу, наприклад, посвідчення особи, водійські права, посвідка на проживання тощо.
Якщо дані відсутні, напр. якщо особа не має паспорту, можуть бути проведені слідчі дії у формі співбесіди з компетентним органом BFA для збору цих відсутніх даних.
Посвідчення особи буде надіслано на зареєстровану адресу. В Австрії вимагається обов’язкова реєстрація місця проживання в реєстраційному органі міста (муніципальному управлінні).
4. На який період надається тимчасовий захист?
Право на проживання діє до 3 березня 2023 року і буде автоматично продовжено двічі на термін до 6 місяців, якщо тільки режим тимчасового захисту не буде скасований. Право на проживання втрачає силу, якщо особа покине Австрію на тривалий час, тобто переїде в іншу державу. Проте короткі поїздки дозволяються без втрати права на проживання.
Тимчасовий захист також забезпечує доступ до ринку праці, освіти та медичної допомоги в цей період часу.
Як подавати заяву про надання притулку:
Рекомендується не розглядати процедуру отримання притулку як оптимальне рішення для українців, які приїжджають до Австрії через військовий конфлікт в Україні. Набагато швидший та ефективніший спосіб – звернутися за отриманням довгострокової спеціальної візи. Цей тип візи оформлюється на місці і дає можливість подати заяву на отримання дозволу на роботу та негайно почати працювати (Джерело).
1. Куди звертатися із заявою?
Заяву про отримання міжнародного захисту (заяву про отримання притулку) можна подати лише особисто і лише на території Австрії. В Австрії заяву про надання притулку можна подати до будь-якого органу безпеки та до будь-якого поліцейського відділку.
2. Коли подавати заяву?
Подати заяву про надання притулку можна в будь-який час. Однак треба мати на увазі, що на час подання заяви про надання притулку ваш тимчасовий захист призупиняється до прийняття рішення. Якщо клопотання про надання притулку відхилено, право на тимчасовий захист відновлюється. Якщо клопотання про надання притулку задоволено, будуть застосовуватись ці права.
Загалом радимо НЕ подавати заяву про надання притулку, оскільки статус тимчасового захисту існує для того, щоб пришвидшити процес реєстрації та надати особам, які тікають від війни в Україні, відповідні права швидко й ефективно, на відміну від тривалої процедури надання притулку.[13]
3. Як подавати заяву?
Не неможливо зробити онлайн. Потрібен дійсний документ, що посвідчує особу.
Працівник поліції або інші спеціальні працівники національних правоохоронних органів проведуть попередню співбесіду та процедуру встановлення особи. Поліція зніме відбитки пальців. На основі попередньої співбесіди з поліцією BFA ухвалить попереднє рішення. Після прийняття такого рішення заява про надання притулку вважається поданою. Це означає, що іноземець тепер є шукачем притулку.
Існує швидка процедура для осіб із безпечної країни походження, але вона не застосовується до України.
Громадянам України рекомендується не звертатись за отриманням притулку і натомість скористатися статусом тимчасового захисту.
4. Скільки часу необхідно для отримання статусу?
Через масовий наплив людей, які тікають від війни в Україні, процедура може зайняти місяці.
Наступні кроки:
РІЗНИЦЯ ДЛЯ ОСІБ, ЩО ПОДАЮТЬ ТА НЕ ПОДАЮТЬ ЗАЯВУ ПРО ОТРИМАННЯ ПРИТУЛКУ
Пояснення | У випадках звернення про отримання притулку | З гуманітарною візою | Без візи | |
Як довго ви можете перебувати: | До прийняття рішення щодо заяви (невизначений термін). Якщо статус надано, протягом трьох років. На невизначений термін, якщо умови, необхідні для надання притулку, не змінюються протягом цього терміну, або якщо право не буде відкликано з будь-якої конкретної причини (наприклад, серйозні кримінальні злочини)[14] Позитивним є також рішення про надання додаткового захисту, тобто права на проживання з можливістю продовження на один рік (без передбаченої законом перспективи невизначеного терміну перебування). Це рішення може бути оскаржене протягом 4 тижнів через юридичного радника в Австрійському адміністративному суді[15] | Право на тимчасове проживання в Австрії до 3 березня 2023 року автоматично подовжується двічі на термін до 6 місяців, якщо його не буде скасовано [16] | Право на тимчасове проживання в Австрії до 3 березня 2023 року автоматично подовжується двічі на термін до 6 місяців, якщо його не буде скасовано | |
Право на працевлаштування: | Чи можна працювати | Лише через 3 місяці після прийняття заяви про надання притулку і лише в трьох сферах: 1. Благодійна робота в громадських організаціях (макс. 200 євро на місяць) 2. Самозайнятість (позбавляє права на Grundversorgung [державна програма базової допомоги біженцям]) 3. Послуги в приватних господарствах (садівництво, прибирання) макс. 110 євро на місяць (+80 євро на чоловіка/дружину та на дитину)) 4. Добровільна робота, яка не оплачується Після надання статусу біженця надається доступ до австрійського ринку праці.[17] Те саме стосується наданого додаткового захисту.[18] | Так, після того, як BFA (Bundesamts für Fremdenwesen und Asyl) видає посвідчення переміщеної особи. Додаткові рекомендації містяться за посиланням та ukraine@ams.at[19] | Так, після того, як BFA (Bundesamts für Fremdenwesen und Asyl) видає посвідчення переміщеної особи. Додаткові рекомендації містяться за посиланням та ukraine@ams.at |
Медичне обслуговування: | Чи вимагається страховка? Як отримати доступ до медичної допомоги | Шукачі притулку та особи, яким вже надано цей статус, автоматично отримують державне медичне страхування в межах державної програми базової допомоги біженцям (Grundversorgung). Їм буде надіслано за місцем зареєстрованого проживання електронну картку з номером соціального страхування, яку необхідно показати під час відвідування терапевта.[20] | Автоматична реєстрація на державне медичне страхування (ÖGK) під час подання заяви на посвідчення переміщеної особи. Діє до 31 грудня 2023 року. Таким особам буде надіслано за місцем зареєстрованого проживання електронну картку з номером соціального страхування, яку необхідно показати під час відвідування терапевта тощо.[21] | Автоматична реєстрація на державне медичне страхування (ÖGK) під час подання заяви на посвідчення переміщеної особи. Діє до 31 грудня 2023 року. Таким особам буде надіслано за місцем зареєстрованого проживання електронну картку з номером соціального страхування, яку необхідно показати під час відвідування терапевта тощо. |
Бюджетні кошти: | Чи передбачені якісь соціальні виплати? Усі іноземці, які потребують захисту, незалежно від статусу шукача притулку чи статусу візи, мають право на Grundversorgung (державна програма базової допомоги біженцям), яка перелічена тут і залежить від типу проживання. Розміщення у державнихприміщеннях надається після прибуття як тимчасовий притулок. Приватне житло надається для довгострокового проживання іноземцям з перспективою отримання посвідки на проживання. Оскільки українці отримують безстроковий вид на проживання після прибуття, доступ до приватного житла передбачається в будь-який момент часу. Найпростіший доступ до цих послуг гарантується за межами статусу шукача притулку або статусу гуманітарної візи.[22] | Приватне житло: 215 євро на місяць для дорослих і 100 євро для неповнолітніх. Дотація на оренду 300 євро для сімей (2 особи+) і 150 євро для окремих осіб. Державне житло: Без харчування: 6 євро в день на особу; З харчуванням: 40 євро щомісячна допомога на особу. Як у випадку державного, так і у випадку приватного проживання: 200 євро на рік на шкільне приладдя і 150 євро на рік на одяг. Контактні адреси електронної пошти, щоб подати заявку на Grundversorgung (державну програму базової допомоги біженцям) для відповідної федеральної землі, можна знайти в розділі “Довгострокове проживання/квартири” за посиланням. | Приватне житло: 215 євро на місяць для дорослих і 100 євро для неповнолітніх. Дотація на оренду 300 євро для сімей (2 особи+) і 150 євро для окремих осіб. Державне житло: Без харчування: 6 євро в день на особу; З харчуванням: 40 євро щомісячна допомога на особу. Як у випадку державного, так і у випадку приватного проживання: 200 євро на рік на шкільне приладдя і 150 євро на рік на одяг. Контактні адреси електронної пошти, щоб подати заявку на Grundversorgung (державну програму базової допомоги біженцям) для відповідної федеральної землі, можна знайти в розділі “Довгострокове проживання/квартири” за посиланням. | Приватне житло: 215 євро на місяць для дорослих і 100 євро для неповнолітніх. Дотація на оренду 300 євро для сімей (2 особи+) і 150 євро для окремих осіб. Державне житло: Без харчування: 6 євро в день на особу; З харчуванням: 40 євро щомісячна допомога на особу. Як у випадку державного, так і у випадку приватного проживання: 200 євро на рік на шкільне приладдя і 150 євро на рік на одяг. Контактні адреси електронної пошти, щоб подати заявку на Grundversorgung (державну програму базової допомоги біженцям) для відповідної федеральної землі, можна знайти в розділі “Довгострокове проживання/квартири” за посиланням. |
Житло: | Чи буде надано житло? Яке саме? Як надовго? | Див. вище. Коли українці можуть переїхати до приватного житла, залежить від фінансових можливостей (надаються дотації на житло) та наявності житла. У будь-якому випадку державне житло надається на невизначений термін Перелік регіональних тимчасових притулків (на кілька ночей) можна знайти у відповідному розділі за посиланням. | Див. вище. Коли українці можуть переїхати до приватного житла, залежить від фінансових можливостей (надаються дотації на житло) та наявності житла. У будь-якому випадку державне житло надається на невизначений термін Перелік регіональних тимчасових притулків (на кілька ночей) можна знайти у відповідному розділі за посиланням. | Див. вище. Коли українці можуть переїхати до приватного житла, залежить від фінансових можливостей (надаються дотації на житло) та наявності житла. У будь-якому випадку державне житло надається на невизначений термін Перелік регіональних тимчасових притулків (на кілька ночей) можна знайти у відповідному розділі за посиланням. |
Освіта: | Як отримати доступ до освіти, шкіл, дитсадків, університетів? | Усі неповнолітні шкільного віку мають бути розміщені в межах відповідного шкільного округу, незалежно від їх статусу притулку (заявник, прийнято, додатковий захист) або статусу їхніх опікунів.[23] Інформація про конкретну процедуру вступу відсутня. Можна припустити, що допуск координуватиметься органами влади, які видають державну програму базової допомоги біженцям (Grundversorgung). Інформацію про вищу освіту можна знайти тут. | Дитячий садок: Зверніться до органів місцевої ради щодо вільних місць.[24] Школи: Федеральні землі мають різні вимоги щодо прийому до школи. Деякі мають єдину контактну адресу електронної пошти або форму, тоді як більшість вимагає звернутись до відповідного шкільного округу у їхній Bildungsdirektion (освітній дирекції), тобто район, в якому проживають заявники. Щодо Зальцбургу і Форарльбергу радять звертатися до місцевої ради, щоб зв’язатися безпосередньо зі школами. Необхідна документація, як правило, складається з підтвердження реєстрації (місцевого проживання), будь-якого дійсного посвідчення особи/паспорту дитини та (якщо є) останнє академічне свідоцтво/звіт Оберестеррайх, Нижня Австрія, Зальцбург, Каринтія, Штирія, Тіроль, Бургенланд, Форарльберг, Відень. Додаткові контактні особи в кожній федеральній державі, надані Міністерством освіти (перший Pdf) Загальні інформаційні документи про австрійську систему освіти: 1, 2. Університети: Українські студенти звільнені від оплати навчання за літній семестр 2022 року.[25] Австрійська національна спілка студентів надає спеціальну невідкладну допомогу українським студентам, які постраждали від війни, також консультації українською мовою. Інформація про визнання іноземних академічних кваліфікацій. | Дитячий садок: Зверніться до органів місцевої ради щодо вільних місць.[26] Школи: Федеральні землі мають різні вимоги щодо прийому до школи. Деякі мають єдину контактну адресу електронної пошти або форму, тоді як більшість вимагає звернутись до відповідного шкільного округу у їхній Bildungsdirektion (освітній дирекції), тобторайон, в якому проживають заявники. Щодо Зальцбургу і Форарльбергу радять звертатися до місцевої ради, щоб зв’язатися безпосередньо зі школами. Необхідна документація, як правило, складається з підтвердження реєстрації (місцевого проживання), будь-якого дійсного посвідчення особи/паспорту дитини та (якщо є) останнє академічне свідоцтво/звіт Оберестеррайх, Нижня Австрія, Зальцбург, Каринтія, Штирія, Тіроль, Бургенланд, Форарльберг, Відень. Додаткові контактні особи в кожній федеральній державі, надані Міністерством освіти (перший Pdf). Загальні інформаційні документи про австрійську систему освіти: 1, 2. Університети: Українські студенти звільнені від оплати навчання за літній семестр 2022 року.[27] Австрійська національна спілка студентів надає спеціальну невідкладну допомогу українським студентам, які постраждали від війни, також консультації українською мовою ukraine@oeh.ac.at. Інформація про визнання іноземних академічних кваліфікацій. |
Особи на утриманні (члени сім’ї) | Як привезти осіб на уртиманні та членів сім’ї? | Батьки (і неповнолітні брати і сестри) неповнолітньої дитини; Подружжя та зареєстровані партнери, у яких шлюб / партнерство існували до втечі з країни походження. У разі укладення в іншій країні шлюб/партнерство має бути юридично дійсним у країні походження; Діти, які на момент подання заяви є неповнолітніми Заява на отримання притулку має бути подана протягом трьох місяців після отримання позитивного рішення про надання притулку. Члени сім’ї повинні подати офіційну заяву в посольство Австрії.[28] | Право на тимчасове проживання також поширюється на членів сім’ї – за умови, що вони вже проживали з відповідною особою в Україні до 24 лютого 2022 року. Включає чоловіка/дружину або зареєстрованих партнерів, неповнолітніх неодружених дітей (також чоловіка/дружину чи зареєстрованого партнера), а також інших близьких родичів, які проживали з ними разом до від’їзду та перебували на їх утриманні. Їх можна зареєструвати в органах місцевої влади (тобто у відділенні поліції) після прибуття. | Право на тимчасове проживання також поширюється на членів сім’ї – за умови, що вони вже проживали з відповідною особою в Україні до 24 лютого 2022 року. Включає чоловіка/дружину або зареєстрованих партнерів, неповнолітніх неодружених дітей (також чоловіка/дружину чи зареєстрованого партнера), а також інших близьких родичів, які проживали з ними разом до від’їзду та перебували на їх утриманні. Їх можна зареєструвати в органах місцевої влади (тобто у відділенні поліції) після прибуття. |
(Джерело)
Житло
1. Загальна інформація
Тут ви знайдете найважливішу інформацію про житло в Австрії для біженців з України.
Гуманітарний центр прибуття Відня
Гуманітарний центр прибуття Відня допоможе Вам знайти тимчасове спальне місце (Engerthstraße 267-269, 1020 Відень)
Федеральне агентство з догляду та підтримки
Федеральне агентство з догляду та підтримки (Bundesagentur für Betreuungs- und Unterstützungsleistungen – BBU) організовує проживання по всій Австрії.
Звертайтесь на гарячу лінію +43 1 2676 870 9460.
Сайти на яких можна знайти притулок
EU4UA
Платформа для прихистку біженців у Європi.
UkraineTakeShelter.com
Незалежна платформа, яка допомагає пов’язати українських біженців з потенційними приймаючими та житлом.
Цей веб-сайт є загальнодоступним бюлетенем. Ми закликаємо всіх, хто має вільне місце, опублікувати список і позначити свій список як заповнений, коли вони успішно приймуть біженців.
Прихисток
Офіційний державний ресурс за підтримки Кабінету міністрів України. Сайт створений для того, щоб люди змогли знайти тимчасовий прихисток на території України і за кордоном.
Медицина
Загальна інформація
Тут ви знайдете найважливішу інформацію про медичне обслуговування в Австрії для біженців з України.
В Австрії Ви можете безкоштовно звернутися до лікаря загальної медицини (Ärztinnen für Allgemeinmedizin – аналог українського сімейного лікаря), який має контракт з австрійською лікарняною касою (Kassenarzt). В австрійській системі охорони здоров’я лікарі загальної медицини є першими, до кого необхідно звертатися. Якщо медична допомога потрібна дитині, зверніться, будь ласка, до педіатра. Деякі педіатричні кабінети працюють також у вихідні дні.
Ви можете знайти лікаря загальної медицини на сторінці Praxisplan.
Для цього оберіть у пошуковому запиті:
- ÖGK Österreichische Gesundheitskasse (австрійська каса медичного страхування) у полі Krankenkassen (лікарняні каси) та
- Allgemeinmedizin (загальна медицина) у полі Fachgebiet (спеціалізація)
- У полі Fremdsprachen (іноземні мови) можна обрати іноземні мови, якими володіє лікар
До лікаря загальної медицини можна звернутися без попереднього запису. Він може направити Вас до лікаря-спеціаліста, до якого зазвичай необхідно записатися на прийом.
Крім того, Ви можете отримати безкоштовну медичну допомогу в амбулаторіях та лікарнях (окрім приватних), якщо Вас направить лікар загальної медицини або у негайних випадках.
Якщо Ви вже отримали електронну картку (e-card) чи довідку на заміну електронної картки, будь ласка, візьміть її та посвідчення особи з собою для відвідування лікаря, амбулаторії чи лікарні. Якщо Ви її ще не отримали, будь ласка, візьміть посвідчення особи. Детальнішу інформацію Ви можете знайти за посиланням.
Отримання страхового номеру та e-card
Ви отримаєте картку проживання, номер соціального страхування та заміну електронної картки, але не електронну картку. За допомогою цих двох документів (картка проживання, квитанція про заміну електронної картки) можна підтвердити право на медичне страхування. Страхові номери ініціюються через реєстрацію українських біженців і не присвоюються в службі обслуговування клієнтів ÖGK.
Що робити, якщо немає номеру страховання або електронної картки
І «квитанція про медичне страхування для людей з основними потребами», яка видається під час реєстрації, так і «квитанція про заміну електронної картки», яку можна використовувати згодом у разі необхідності та за наявності страхового номера в пунктах обслуговування клієнтів ÖGK – обидва документи дійсні як документи для заміни електронної картки та служать біженцям з України як докази права на пільги (разом з картою проживання).
Пільги біженцям у зв’язку із захворюванням
Біженці мають таке ж право на натуральні виплати від медичного страхування, як і інші застраховані особи. Це означає, що вони мають право на медичне лікування та допомогу при фізичних захворюваннях (наприклад, медичну допомогу, ліки, медичні засоби та допоміжні засоби, терапевтичне лікування, клініко-психологічну діагностику, транспортування пацієнтів та рятувальників), а також на інституційну допомогу та медичний догляд на дому.
Психологічна допомога
- Спеціалісти установи АкутБетройунг Вiдень (AkutBetreuung Wien – ABW) в галузі психологічних та соціальних питань допомагають особам, які постраждали від надзвичайно обтяжуючих подій. З установою АкутБетройунг Вiдень можна зв’язатись за номером +43 676 8118 98698 (цiлодобово).
- Пам’ятка «Психологічна допомога в період кризи» від Професійної спілки психологів Австрії.
- Віденські психологічно-соціальні служби пропонують допомогу при психічних захворюваннях. Більше можна дізнатися за номером +43 1 4000 53060.
- Численні пропозиції щодо надання допомоги та консультацій для українських жінок, які зазнали насильства та дискримінації (німецькою, українською та російською мовами).
Заходи захисту від КОВІД-19
Ви можете безкоштовно отримати у Відні вакцинацію від Ковід-19 без попереднього запису.
Місце: Austria Center Vienna, Bruno-Kreisky-Platz 1, 1220 Відень
Часи роботи: з понеділка по неділю з 7:00 до 19:00 (вхід до 18:45)
Для того, щоб отримати вакцинацію необхідні:
- посвідчення особи
- паспорт вакцинацій (якщо він у Вас є)
- адреса проживання у Відні
- номер соціального страхування (у разі наявності)
Всю інформацію про заходи щодо запобігання поширенню КОВІД-19 в Відні можна знайти українською за посиланням.
Безкоштовні тести на КОВІД-19 проводять у Гуманітарному центрі прибуття міста Відня (Engerthstraße 267-269, 1020 Відень).
Використовуючи пропозицію “Alles gurgelt!”, Ви можете регулярно тестуватися за допомогою безкоштовного ПЛР-тесту для полоскання горла. Ви отримаєте результат у електронному вигляді протягом 24 годин. Інструкції щодо проведення тесту та отримання результату українською мовою.
Додаткова інформація про КОВІД-19 різними мовами доступна за посиланням.
Юридична допомога/Регістрація
Право на проживання в Австрії
Право на проживання в Австрії строком до 3 березня 2023 року отримають:
- Громадяни України та їх близькі родичі, які покинули Україну через збройний конфлікт.
- Громадяни третіх країн та особи без громадянства та їх близькі родичі, які визнані на Україні такими, що потребують захисту (наприклад, мають статус біженця), які залишили Україну через збройний конфлікт.
- Громадяни України, які до початку збройного конфлікту легально знаходилися в Австрії і не можуть повернутися до свого місця проживання.
Право на проживання для цих осіб документується спеціальним посвідченням особи (посвідчення переміщеної особи – Ausweis für Vertriebene). В ЗМІ це посвідчення особи також називають “блакитною карткою” (Blaue Karte).
Що потрібно зробити, щоб отримати право на проживання та посвідчення переміщенної особи?
Якщо Ви хочете залишитися в Австрії, Ви маєте зареєструватися в поліції (у Центрі збору даних та розподілу (Messe) або у Центрі збору даних та консультацій (ACV)). Для цього необхідно заповнити форму та надати її при реєстрації в поліції.
Якщо Ви залишаєте Австрію і хочете поїхати в іншу країну, вам НЕ потрібно реєструватися в Австрії.
Після опрацювання Ваших даних посвідчення переміщеної особи (Ausweis für Vertriebene) буде надіслано на Вашу адресу в Австрії.
Якщо Ваші дані були зареєстровані поліцією у Відні та
- Ви переїхали або
- Ви не отримали своє посвідчення переміщеної особи протягом 10 робочих днів,
надішліть електронний лист на адресу Федерального управління зі справ іноземців і біженців (Bundesamt für Fremdenwesen und Asyl – BFA) bfa-info@bmi.gv.at з наступною інформацією:
- Ваше ім’я та прізвище
- Дата народження
- Номер IFA (номер від 9 до 10 цифр, який ви отримали від поліції під час реєстрації ваших даних)
- Поточна адреса
Вам не потрібно звертатися з проханням притулку (біженства). Для отримання права на проживання та посвідчення переміщенної особи достатньо зареєструватися у поліції.
Які можливості та права надає право на проживання та посвідчення переміщенної особи?
Якщо Ви потребуете підтримки, Ви можете отримати грошову допомогу на житло, їжу, одяг тощо (задоволення базових життєвих потреб – Grundversorgung).
- Ви можете отримати медичну допомогу і спеціальну довідку (e-card Ersatzbeleg). Ви маєте пред’являти її під час візиту до лікаря.
- Ви маєте право працювати та можете отримати допомогу в пошуку роботи від Державної служби зайнятості (AMS) (детальніше у розділі Робота у Відні).
- Ви можете відвідувати курси німецької мови безкоштовно (детальніше у розділі Вивчення німецької мови у Відні).
- Ви можете отримати фінансову підтримку для задоволення базових життєвих потреб (на житло, їжу, одяг тощо – Grundversorgung). Однак Ви отримаєте цю підтримку, лише якщо Ви «потребуєте допомоги».
Якщо Вашу заявку на отримання підтримки для задоволення базових життєвих потреб (Grundversorgung) було прийнято та Ви проживаєте в окремій квартирі, Ви щомісячно отримуватимете кошти на харчування та, за певних умов, допомогу для оплати проживання. Умови роз`яснюються під час подання заяви на Grundversorgung. Ви можете отримувати допомогу для оплати проживання та харчування особисто у Центрі збору даних та консультацій (ACV) або переказом на банківський рахунок. Для отримання переказів також необхідно регулярно особисто відвідувати зустрічі.
Якщо Ви хочете отримувати допомогу переказом на банківський рахунок, Ви повинні відкрити банківський рахунок в австрійському банку та надати реквізити рахунку під час особистого отримання першої виплати.
Реєстрація місця проживання у Відні
Кожна особа, яка прибуває до Відня і вселяється в квартиру/кімнату в квартирі, повинна зареєструватися у Віденській реєстраційній службі (Meldeservice Wien).
Ви можете звернутися до Віденської реєстраційної служби без попереднього запису. Ви можете зареєструватися у будь-якій Віденській реєстраційній службі, незалежно від району, в якому Ви проживаєте.
Якщо родичі чи знайомі надали Вам квартиру/місце для проживання, необхідно зареєструватися за новою адресою протягом 3 днів.
Що потрібно мати з собою для реєстрації:
- Закордонний паспорт
- Заповнений реєстраційний лист: формуляр, який можна отримати безпосередньо у Віденській реєстраційній службі або онлайн. Документ, що допоможе заповнити цей формуляр, Ви знайдете за посиланням.
Особа, що надала Вам житло, має підписати формуляр.
Якщо Ви тимчасово проживаєте в готелі, тимчасовому житлі чи пансіонаті, Ви повинні зареєструватися у власника чи керівника житла.
Якщо Ви переїжджаєте в приватну квартиру, Ви повинні зареєструватися у Віденській реєстраційній службі протягом 3 днів (див. вище).
Тільки якщо Ви зареєструєтесь в Реєстраційній службі міста Відня, Ви можете бути впевнені, що Вам зможуть надіслати свідоцтво переміщенної особи.
Освіта
Садочки, школи та вища освіта у Відні
Усі неповнолітні шкільного віку мають бути розміщені в межах відповідного шкільного округу, незалежно від їх статусу притулку (заявник, прийнято, додатковий захист) або статусу їхніх опікунів.[23] Інформація про конкретну процедуру вступу відсутня. Можна припустити, що допуск координуватиметься органами влади, які видають державну програму базової допомоги біженцям (Grundversorgung).
Інформацію про вищу освіту можна знайти тут.
Дитячий садок:
Зверніться до органів місцевої ради щодо вільних місць.[24]
Школи:
Федеральні землі мають різні вимоги щодо прийому до школи. Деякі мають єдину контактну адресу електронної пошти або форму, тоді як більшість вимагає звернутись до відповідного шкільного округу у їхній Bildungsdirektion (освітній дирекції), тобто район, в якому проживають заявники. Щодо Зальцбургу і Форарльбергу радять звертатися до місцевої ради, щоб зв’язатися безпосередньо зі школами. Необхідна документація, як правило, складається з підтвердження реєстрації (місцевого проживання), будь-якого дійсного посвідчення особи/паспорту дитини та (якщо є) останнє академічне свідоцтво/звіт Оберестеррайх, Нижня Австрія, Зальцбург, Каринтія, Штирія, Тіроль, Бургенланд,
Форарльберг, Відень.
Додаткові контактні особи в кожній федеральній державі, надані Міністерством освіти (перший Pdf) Загальні інформаційні документи про австрійську систему освіти: 1, 2.
Університети: Українські студенти звільнені від оплати навчання за літній семестр 2022 року.[25] Австрійська національна спілка студентів надає спеціальну невідкладну допомогу українським студентам, які постраждали від війни, також консультації українською мовою. Інформація про визнання іноземних академічних кваліфікацій.
- Інформацію від відділу адміністрації м. Відень, що відповідає за дитячі садки (МА 10), для сімей з дітьми дитсадкового віку Ви можете знайти за посиланням.
- З інформацією для сімей з дітьми шкільного віку можна ознайомитися на сайті Дирекції з питань освіти м. Відень: https://www.bildung-wien.gv.at/service/Krieg-in-der-Ukraine/Hilfe-und-Unterst-tzung-durch-die-Bildungsdirektion-f-r-Wien.html
- Онлайн-форму Дирекції з питань освіти м. Відень українською мовою для реєстрації дітей для отримання місця у школі Ви знайдете за посиланням
- Учням дев’ятого українського класу важливо закінчити цей навчальний рік із українським свідоцтвом. Це полегшить їм продовження навчання в Австрії.
З’явилася пропозиція спрямована на надання допомоги учням, щоб вони могли брати участь в онлайн-навчанні за комфортних умов. Детальнішу інформацію можна знайти за посиланням. - Учнів 11-го випускного класу та учнів 10-го класу, які змушені були покинути Україну, готують до запланованого онлайн українського зовнішнього незалежного тестування в новому Українському освітньому центрі Відня (Ukrainian Educational Center Vienna) за адресою Tegetthoffstraße 1. За додатковою інформацією звертайтесь на електронну адресу uec-vienna@interface-wien.at.
- Якщо Ви хочете працювати вчителем української мови у Відні, Ви знайдете онлайн-форму для реєстрації за посиланням
- Інформація українською мовою для студентів і науковців із України розміщена на сайті Study in Austria/ukraine та в інформаційному листку.
Вивчення німецької мови у Відні
- Австрійський інтеграційний фонд (Österreichische Integrationsfonds – ÖIF) пропонує безкоштовні курси німецької мови. Якщо Ви бажаєте відвідувати курси німецької мови у Відні, запишіться на консультацію в центрі інтеграції Австрійського інтеграційного фонду, Landstraßer Hauptstraße 26, 1030 Відень за номером гарячої лінії +43 1 715 10 51 120. Можлива реєстрація онлайн. Додатково пропонуються онлайн-курси.
- Заходи «Розмови німецькою» (Deutsch-Konversation) в головній бібліотеці (Hauptbücherei) – це пропозиція, спеціально створена для осіб, вимушених покинути Україну. Її мета – навчити вести прості розмови німецькою мовою. Окрім спілкування, на цих заходах пропонується допомога із заповненням форм, поради на повсякденні теми та орієнтування в новому середовищі. З 31 березня ці заходи відбуватимуться щочетверга об 11 годині. Для участі необхідно зареєструватись на інформаційній стійці 1 (Infotheke College 1) в бібліотеці або по електронній пошті за адресою dafhb@buechereien.wien.at.
Фінанси/Соціальні виплати
Система соціального страхування в Австрії?
В Австрії функціонує комплексна система соціального страхування.
Ця система соціального страхування здійснює захист людей від різних життєвих ризиків або в певних життєвих ситуаціях надає негрошову допомогу (наприклад, для лікування, отримання ліків), а працевлаштованим особам – також грошову допомогу (наприклад, для виплати лікарняних, пенсії).
Соціальне страхування включає:
-Медичне страхування (страхування на випадок хвороби)
-Страхування від нещасних випадків (захист від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань)
-Пенсійне страхування (захист у старості, на випадок непрацездатності)
-Страхування на випадок безробіття (захист у разі втрати роботи)
-Соціальне страхування в Австрії має вигляд системи обов’язкового страхування. Це означає, що особа вважається автоматично застрахованою за законом, незалежно від бажання такої особи, якщо умови для виникнення такого страхового покриття виконані.
Особа, яка користується тимчасовим захистом, може претендувати на фінансову допомогу у розмірі від 1,3 до 1,6 прожиткового мінімуму на одну особу залежно від кількості осіб у родині . Особа, яка користується тимчасовим захистом, може подати заяву на отримання допомоги (Джерело).
Громадяни України, які мають дійсну посвідку на проживання, можуть негайно подати заяву на отримання допомоги на проживання, житлової надбавки та невідкладної медичної допомоги (Джерело).
Соціальні виплати
Усі іноземці, які потребують захисту, незалежно від статусу шукача притулку чи статусу візи, мають право на Grundversorgung (державна програма базової допомоги біженцям), яка перелічена тут і залежить від типу проживання. Розміщення у державнихприміщеннях надається після прибуття як тимчасовий притулок. Приватне житло надається для довгострокового проживання іноземцям з перспективою отримання посвідки на проживання. Оскільки українці отримують безстроковий вид на проживання після прибуття, доступ до приватного житла передбачається в будь-який момент часу. Найпростіший доступ до цих послуг гарантується за межами статусу шукача притулку або статусу гуманітарної візи.[22]
Приватне житло: 215 євро на місяць для дорослих і 100 євро для неповнолітніх. Дотація на оренду 300 євро для сімей (2 особи+) і 150 євро для окремих осіб.
Державне житло: Без харчування: 6 євро в день на особу; З харчуванням: 40 євро щомісячна допомога на особу.
Як у випадку державного, так і у випадку приватного проживання: 200 євро на рік на шкільне приладдя і 150 євро на рік на одяг. Контактні адреси електронної пошти, щоб подати заявку на Grundversorgung (державну програму базової допомоги біженцям) для відповідної федеральної землі, можна знайти в розділі “Довгострокове проживання/квартири” за посиланням.
У разі приватного чи індивідуального розміщення застосовуються такі максимальні ставки витрат,
однак на відміну від організованого розміщення тут Ви самостійно отримуєте грошову допомогу наоренду житла та харчування:
– оренда для однієї особи до 150,00 євро/особа/місяць.
– оренда для сім‘ї (від двох осіб загалом) до 300,00 євро /сім‘я/місяць.
– харчування, доросла особа до 215,00 євро/особа місяць.
– харчування, неповнолітня особа до 100,00 євро/особа/місяць.
Медичне страхування
На переміщених осіб з України, які шукають прихисток в Австрії, з 24 лютого 2022 року поширюється австрійське медичне страхування.
Після приїзду та реєстрації в Австрії ви отримаєте картку перебування, номер соціального страхування та дублікат електронної картки від відповідального органу, які необхідні вам, щоб безкоштовно користуватися послугами медичного страхування. Для реєстрації переміщених осіб в усіх федеральних землях Австрії були створені спеціальні центри реєстрації.
Навіть якщо ви ще не отримали дубліката електронної картки від Австрійської каси медичного страхування (ÖGK), ви вже маєте право на отримання безкоштовної негрошової допомоги в межах
страхового покриття на підставі свого українського паспорта, або, у разі іншого громадянства, ви матимете це право, якщо зможете іншим чином підтвердити свій статус переміщеної з України
особи (наприклад, надавши документи, що підтверджують ваше проживання в Україні). У цьому випадку будуть зафіксовані такі ваші дані, як ПІБ, дата народження, громадянство.
Якщо ви починаєте працювати в Австрії як найманий працівник, ваш майбутній роботодавець повинен зареєструвати вас ще до початку роботи як особу, що має покриття соціального страхування. Ви отримаєте письмове підтвердження такої реєстрації (тобто реєстрації вас як особи, що має покриття соціального страхування)!
Соціальний захист працівників: повне страхування
Якщо ви заробляєте більше ніж 485,85 євро на місяць, ви вважаєтесь повністю застрахованою особою.
Ви, як працівник, так і ваш роботодавець сплачуєте внески на соціальне страхування. Підставою для розрахування суми страхових внесків є ваш місячний дохід (або отримувана винагорода).
Вакансії, наявні у більшості галузей, дають вам право отримувати заробітну плату за колективною угодою.
Обов’язки роботодавця щодо соціального захисту:
-Зареєструвати працівника в Австрійській касі медичного страхування до початку трудових відносин
-Звітувати про правильну суму заробітної плати
-Сплачувати щомісяця внески на соціальне страхування
З-няти вас з реєстрації в Австрійській касі медичного страхування після закінчення трудових відносин
-Видавати працівнику документи щодо реєстрації та зняття з обліку
Допомога по безробіттю
Право отримувати допомогу по безробіттю зазвичай надається після 1 року роботи в Австрії. Особи віком до 25 років можуть отримувати допомогу по безробіттю через 6 місяців роботи
Бізнес
Податкова система
Податкова система в Австрії функціонує на трьох рівнях: федеральному, земельному, муніципальному (або громадському). Виглядає тарифна сітка так:
- прибутковий податок: 25-55%. При цьому прибуток, яка не перевищує 11 тисяч євро на рік, податком не обкладається. А ось дохід понад 1 мільйон за такий же період потрапляє під ставку в 55%. Шкала ставок:
- до 11 000 – 0%;
- 11-18 тисяч – 25%;
- 18-31 тисяча – 35%;
- 31-60 тисяч – 42%;
- 60-90 тисяч – 48%;
- 90-100 тисяч – 50%;
- понад 100 тисяч – 55%.
- корпоративний податок на дохід – 25%. Оплачувати його при цьому зобов’язані навіть збиткові компанії – в розмірі 1750 євро;
- ПДВ – 20%. Знижені ставки використовуються для наступних напрямків:
- 13% – квитки на заходи культурного та спортивного характеру, виробництво вина, сільгосптовари;
- 10% – продовольчі товари, медичні препарати, друковані видання та книги, проїзд в муніципальному транспорті.
- податок на нерухоме майно – 3,5%.
Норми сучасного законодавства країни передбачають існування декількох форм ведення бізнесу.
Типи компаній в Австрії
- Індивідуальне підприємництво. Засновник такого бізнесу самостійно реєструє і веде всі свої справи, беручи на себе всі ризики і відповідальність за проектом. Дану форму найчастіше вибирають «гравці» у сфері послуг. Перевагою індивідуального підприємництва також варто назвати простоту реєстрації.
- Відкрите товариство. Дану форму обирають засновники партнерського бізнесу. Співвласниками товариства можуть бути два і більше бізнесмена. Для реєстрації такого підприємства, бізнес повинен бути середнім або великим. Також від засновників зажадають складання установчого договору та реєстрації у Єдиному торговому реєстрі.
- Командитне товариство створюється кількома засновниками, однак відповідальність за проектом покладається на головного засновника, а інші партнери відповідальні лише за власний внесок у підприємство та зайняті «своїм полем роботи».
- Товариство з обмеженою відповідальністю відкрити в Австрії іноземцям легше всього. Для установи ТОВ потрібно мати статутний капітал в 10 тисяч євро, а процес реєстрації дуже простий і не передбачає використання послуг нотаріуса або інших посередників. Для установи ТОВ потрібно лише зареєструватися в Торговій палаті та реєстр.
Процес реєстрації
Реєстрація підприємстві в Австрії проходить у 8 етапів:
1.Оформлення дозволу на підприємницьку діяльність від австрійської Палаті економіки;
- Створення та засвідчення нотаріальним шляхом статуту компанії;
- Відкриття рахунку і внесення депозиту в банку;
- Реєстрація підприємства в суді за місцем установи;
- Податкове оформлення – внесення на облік;
- Реєстрація в Торговому реєстрі Австрії;
- Внесення даних про компанії в систему соціального страхування;
- Реєстрація в мерії за місцем установи підприємства.
Купівля бізнесу в Австрії
Для тих, хто хоче купити готовий бізнес в Австрії буде важливо знати, що придбати готове підприємство в країні буде легше, ніж заснувати нове.
Придбання підприємства можливо в сфері дрібного бізнесу, або ж у «вищій лізі». Пішовши по цьому шляху, іноземець уникає багатьох турбот, пов’язаних з реєстрацією бізнесу, відкриттям рахунків, найму персоналу, відкриттям офісу та багатьох інших.
Найчастіше українці та інші іноземці купують в Австрії об’єкти сфери обслуговування та торгівлі (магазини, готелі, салони).
Зазначимо, що податок з купівлі бізнесу в Австрії становить 3% від суми угоди. Додаткові 10% від майбутньої покупки доведеться віддати за проведення аудиту компанії.
Працевлаштування
Працевлаштування
Громадяни України мають право працювати в Австрії. Однак вони повинні отримати дозвіл на трудову діяльність від центру зайнятості.
Ці дозволи надаються роботодавцям. Цей дозвіл можна отримати як за ініціативою працівника, так і за ініціативою роботодавця. Оскільки переміщені особи з України не зобов’язані проходити «перевірку допуску до ринку праці», центр зайнятості не перевірятиме наявність інших (безробітних) осіб, що претендують на конкретну вакансію.
Arbeitsmarktservice (AMS) це державна служба зайнятості в Австрії. Вона надає інформацію щодо робочих місць, допомагає з курсами німецької мови та іншими необхідними освітніми заходами, а також збирає інформацію щодо навичок та кваліфікацій. Якщо Ви йдете до служби зайнятості, будь ласка, заздалегідь заповніть анкетудля оцінки навичок і візьміть її з собою.
Працевлаштування без дозволу на трудову діяльність вважається незаконним і може призвести до виникнення негативних наслідків як для роботодавців, так і для працівників!
Працевлаштування може вплинути на надання базової допомоги переміщеним особам (особливо це стосується надання житла).
Контактний центр для людей з кваліфікацією, здобутою за кордоном, (Anlaufstellen für Personen mit im Ausland erworbenen Qualifikationen – AST) дає поради щодо визнання та оцінки кваліфікацій, отриманих за кордоном. Там безкоштовно надається інформация та консультації різними мовами.
Місто Відень та ABZ Austria надають підтримку українським кваліфікованим працівникам для швидкої інтеграції на ринку праці за допомогою програми «Fast Track».
Палата праці(Arbeiterkammer – АК) зібрала інформацію про австрійське трудове законодавство українською мовою в брошурі, яку Ви можете знайти за посланням.
Право на работу надається лише через 3 місяці після прийняття заяви про надання притулку і лише в трьох сферах:
1. Благодійна робота в громадських організаціях (макс. 200 євро на місяць) 2. Самозайнятість (позбавляє права на Grundversorgung [державна програма базової допомоги біженцям]) 3. Послуги в приватних господарствах (садівництво, прибирання) макс. 110 євро на місяць (+80 євро на чоловіка/дружину та на дитину))
4. Добровільна робота, яка не оплачується Після надання статусу біженця надається доступ до австрійського ринку праці.[17] Те саме стосується наданого додаткового захисту.[18]
Мобільний зв’язок /Соціальне життя
Загальна інформація
Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.
Одяг, їжа та інше
Подорожі з тваринами
ЄС значно спростив правила подорожування з домашніми тваринами для вимушених переселенців із України.
Людям із України дозволяється в’їхати в ЄС зі своєю твариною та пересуватися в його межах без будь-яких додаткових вимог. Їм не потрібно додатково нічого робити щодо своїх домашніх тварин.
Подальша інформація для вимушених переселенців із тваринами (німецькою)
Якщо Ви бажаєте залишитися в Відні, Ви можете ознайомитися з інформацією про утримання домашніх тварин у Відні на сайті (німецькою).
Будь ласка, у будь-якому випадку дотримуйтесь наступних правил:
- В громадських місцях, зокрема в громадському транспорті, собаки мають бути на повідці та з намордником.
- Котів не можна випускати на вулицю.
Якщо Ви хочете взяти домашню тварину з собою в поїздку в третю країну, Вам потрібна ветеринарна довідка про стан здоров’я. Особи, зареєстровані у Відні, можуть отримати таку довідку у відділі обслуговування клієнтів ветеринарної служби. Ветеринарна довідка про стан здоров’я видається лише за попереднім записом.
Ветеринарна довідка про стан здоров’я не потрібна для поїздки в країни-члени ЄС.
Забезпечення тварин
Організація Volkshilfe («Фольксгільфе») підтримує витіснених війною людей з України у догляді за тваринами:
- корми та обладнання для тварин
- ветеринарна допомога
- розміщення тварин, якщо вони не допускаються до тимчасового місця проживання
Телефон: +43 676 878 445 14 (з понеділка по четвер, з 7 до 18 годин і в п‘ятницю з 7 до 15 годин – німецька та англійська)
Електронна пошта: agft@volkshilfe-wien.at
Чіпування та реєстрація собак
Електронний мікрочіп для собак є обов’язковим в усій Австрії. В Австрії мікрочіп вставляють ветеринари.
Крім того, Ви маєте двічі зареєструвати свою собаку:
- у базі даних домашніх тварин (Heimtierdatenbank) (онлайн або у ветеринара)
- у базі даних міста Відень для нарахування збору за собаку за посиланням
Щоб зареєструвати собаку, Вам необхідно мати:
- номер мікрочіпа
- посвідчення особи (будь ласка, завантажте своє “Посвідчення переміщеної особи” (Ausweis für Vertriebene) при заповленні онлайн-форми)
- адресу проживання
- страхування відповідальності (на суму не менше 725.000 євро)
У 2022 році Вам не потрібно платити збір за собаку у Відні.
Додаткову інформацію можна знайти за посиланням.
Немовлята та діти
Загальна інформація
Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.
Транспорт
Залізниця
Біженці з України зараз мають право безкоштовно користуватися потягами австрійської державної залізниці (ÖBB) і WESTbahn («Вестбан»). При перевірці замість квитка достатньо пред’явити посвідчення
особи.
Громадський транспорт у Відні
Громадський транспорт Відня (Wiener Linien) включає в себе: метро, автобуси, трамваї, міську залізницю. До кінця квітня біженці з України можуть користуватися всім громадським транспортом безкоштовно та без квитка. У разі перевірки квитків достатньо пред’явити посвідчення особи.
Під час посадки в громадський транспорт пред’являти квітки не потрібно. У громадському транспорті проводяться вибіркові перевірки.
За допомогою додатку WienMobil можна спланувати маршрут з однієї точки міста в іншу, знайти найближчу зупинку та перевірити розклад.
Паркування автомобіля у Відні
Автомобілі з українським реєстраційним номером наразі можуть до кінця квітня паркуватися у Відні безкоштовно та без квитка на паркування на позначених паркувальних місцях у громадських місцях. Це не стосується приватних паркувальних місць та гаражів.
За загальним правилом паркувати автомобіль у Відні можна лише за наявності квитка на паркування.
– Придбати квитки на паркування можна в тютюнових кіосках, АЗС, автоматах з продажу сигарет, поштових відділеннях.
– Електронні квитки на паркування можна придбати через додаток Handyparken.
Платні гаражі у Відні можна знайти на сторінці: Parken.