Аргентина

Оновлено: 13.06.2022

Загальна інформація

1. Офіційні установи

Ці урядові, соціальні та приватні ініціативи зосереджені на підтримці та керівництві для біженців.

Українська Центральна Репрезентація в Аргентині (Representación Central Ucrania)

Українська Центральна Репрезентація представляє і об’єднує всі організації української громади в Аргентині. Координує діяльність своїх організацій-членів і сприяє культуральному, освітньому та економічному розвитку української громади, a також повідомляє світ про Україну, її культуру та історію.

Перейти на сайт

Посольство України в Аргентині

Консульство України в Аргентині знаходиться за адресою м. Буенос-Айрес, вул. Ольєрос, 2169.

телефон:

e-mail:

графік роботи:

 • Понеділок – четвер 08:30-17:30
 • П’ятниця 08:30-16:15

Перейти на сайт

УВКБ ООН в Аргентині – Допомога біженцям і шукачам притулку

УВКБ ООН
Електронна адреса: argbu@unhcr.org

КОНАРЕ
Телефон: 4317 0200 Int. 74022 / 74023
Електронна пошта: secretaria.conare@migraciones.gov.ar

ADRA
Телефон/Whatsapp: +54 9 11 2781 3915

ДОБОГА
Телефон/WhatsApp: +54 9 11 5797 3566
Електронна пошта: recepcion@caref.org.ar

Безкоштовна телефонна лінія: 0800 800 0116 (з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00)

Перейти на сайт

2. Місцеві ініціативі для біженців

УВКБ ООН в Аргентині – Допомога біженцям і шукачам притулку
Електронна адреса: argbu@unhcr.org

КОНАРЕ
Телефон: 4317 0200 Int. 74022 / 74023
Електронна пошта: secretaria.conare@migraciones.gov.ar

ADRA
Телефон/Whatsapp: +54 9 11 2781 3915

ДОБОГА
Телефон/WhatsApp: +54 9 11 5797 3566
Електронна пошта: recepcion@caref.org.ar

Безкоштовна телефонна лінія: 0800 800 0116 (з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00)

3. Інші корисні посилання

Нижче ви можете знайти інші платформи, які надають гуманітарну допомогу біженцям з України в Аргентині.

Житло

Прихисток

Офіційний державний ресурс за підтримки Кабінету міністрів України. Сайт створений для того, щоб люди змогли знайти тимчасовий прихисток на території України і за кордоном.

Перейти на сайт

Пошук житла для оренди в Аргентині:

www.mercadolibre.com.ar

www.zonaprop.com.ar

www.argenprop.com.ar 

Транспорт

На цьому сайті ви можете знайти інформацію про транспорт в Аргентині та як придбати SUBE картку для проїзду потягами, метро та автобусами.

Перейти на сайт

Національний омбудсман Аргентини

http://www.dpn.gob.ar

Ментальне здоров’я/Благополуччя:

Доступ до медичних послуг у міграційному законодавстві.

Перейти на сайт

Імміграційні питання

Умови в’їзду до Аргентини громадян України

1. Віза

Наразі, нова постанова Національного міграційного управління запроваджує видачу гуманітарних віз українцям та їхнім сім’ям (незалежно від громадянства) (Джерело)

2. Документи

 • Паспорт. Як виняток, українці звільнені від подання повної документації. Їм лише необхідно довести своє громадянство. Крім того, через надзвичайні обставини можуть розглядатися навіть випадки без документів, як зазначено в постанові із затвердження Української програми. (Джерело: Стаття N 34 Закону N 25.871 надає повноваження Національному міграційному управлінню дозволяти в’їзд до країни іноземців, які не відповідають нормативним вимогам, встановленим для їх в’їзду, “коли є виняткові причини гуманітарного характеру, суспільні інтереси або виконання зобов’язань, взятих на себе Аргентиною”, як у цьому випадку.)

3. Чи можна перетинати кордон дітям без супроводу батьків? Чи можна перетинати кордон дітям у супроводі дорослих, які не є членами їхньої сім’ї? 

Формально у дітей повинен бути дозвіл на в’їзд в Аргентину, підписаний батьками або одним з батьків, або опікунами, або суддею, відповідальним за дитину. Такий дозвіл повинен бути посвідчений місцевим консульством в іноземній країні. Однак, зазвичай для гуманітарних віз бюрократичні вимоги зменшені, хоча Міністерство закордонних справ офіційно не підтвердило цей факт. (Джерело)

4. Інформація про Covid-19

Для осіб, які повністю вакциновані, достатньо підтвердження вакцинації. Особи з неповним курсом вакцинації або без вакцинації повинні мати ПЛР тест, зроблений протягом 72 годин до прибуття. Як альтернативу, можна також пред’явити антиген тест, зроблений протягом 48 годин до прибуття (Джерело)

5. Документи на домашніх тварин

Не потрібні.

6. Скільки часу вам дозволено перебувати та території країни

Українцям та їхнім сім’ям можна перебувати в країні протягом трьох років, після чого вони отримують національне резидентство (Джерело).

7. Чи надає уряд Аргентини українцям «тимчасовий захист»? 

Ні.

Як подавати заяву про надання притулку:

1. Куди звертатися: на кордоні чи до спеціальних служб?

Рекомендується подати заяву одразу на кордоні, оскільки процедура подання заяви онлайн не була опублікована.

2. Коли подавати заяву? Скільки часу після в’їзду в країну надається на подання заяви?

З огляду на обставини, органи влади Аргентини спростили в’їзд для українців, тому подання заяви можливе безпосередньо на кордоні або в місцевих міграційних органах. 

3. Як подавати заяву?: Які документи треба надати? Чи є встановлений порядок подання заяви? Чи можна подати заяву онлайн?

Як зазначено вище, єдиною вимогою є наявність паспорту для виїзду за кордон або, у випадку його втрати, національний ідентифікаційний документ.

4. На який період надається тимчасовий захист?

Три роки.

Житло

1. Загальна інформація

Влада Аргентини не надає безкоштовного притулку або житла для біженців.

Сайти на яких можна знайти притулок

UkraineTakeShelter.com – незалежна платформа, яка допомагає пов’язати українських біженців з потенційними приймаючими та житлом.

Цей веб-сайт є загальнодоступним бюлетенем. Ми закликаємо всіх, хто має вільне місце, опублікувати список і позначити свій список як заповнений, коли вони успішно приймуть біженців.

Перейти на сайт

Прихисток

Офіційний державний ресурс за підтримки Кабінету міністрів України. Сайт створений для того, щоб люди змогли знайти тимчасовий прихисток на території України і за кордоном.

Перейти на сайт

Медицина

1. Загальна інформація

Тут ви знайдете найважливішу інформацію про медичне обслуговування в Аргентині для біженців з України. Ви можете отримати медичне обслуговування через державне страхування.

В Аргентині право на здоров’я є універсальним, незалежно від вашого імміграційного статусу та документів, які ви маєте. Усі шукачі притулку, біженці та/або мігранти мають доступ до системи охорони здоров’я.

Це встановлено як Міграційним законом (№ 25 871 – ст. 6), так і Законом про визнання і захист біженців (№ 26.165 – ст. 51 і 52).

Якщо у Вас виникли запитання, Ви можете зв’язатися з безкоштовною телефонною лінією МОЗ з будь-якої точки країни: 0800-222-1002.

2. COVID-19

Ви можете безкоштовно зв’язатися з програмою TeleCovid, яка відповідає за дистанційний догляд за підозрюваними чи підтвердженими випадками COVID-19 та людьми, які входять до груп ризику, які можуть дотримуватись соціальної, профілактичної та обов’язкової ізоляції у своїх домівках. .

Шукайте номер телефону, який відповідає провінції, де ви живете: https://www.argentina.gob.ar/coronavirus/telefonos/telecovid

Перейти на сайт

3. Ліки

 • Запишіться на прийом до найближчого медичного центру (ви можете знайти його на сайті http://intranet.medicamentos.msal.gov.ar/G/).
 • Лікар або стоматолог повинен призначити ліки.
 • Якщо він є частиною першої аптечки, яку розповсюджує REMEDIAR, ви вилучите її безкоштовно та вчасно. Ремедиаційний набір включає знеболюючі, антацидні, антианемічні, протиастматичні, антибіотики, протисудомні, спазмолітичні, антигістамінні, протизапальні, бронходилататори, серцево-судинні, кортикостероїди, гінекологічні, пероральні гіпоглікемічні засоби, солі та офтальмологічні реабілітаційні препарати.

Перейти на сайт

(ДЖЕРЕЛО)

4. Що робити, якщо ви в автономному місті Буенос-Айрес

Ви можете знайти заклад охорони здоров’я найближче до вашого дому за даними посиланнямм: https://www.buenosaires.gob.ar/salud/actividades-en-establecimientos-de-salud/centros-de-salud-y-centros-medicos-barriales .

Перейти на сайт

Юридична допомога/Регістрація

1. Загальна інформація

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Rode Kruis (Червоний Хрест): зниклі безвісти родичі

Через відділ відновлення сімейних зв’язків (RFL) Червоного Хреста ви можете подати запит на пошук, якщо втратили контакт з членом сім’ї або коханою людиною. Після того, як запит буде розглянуто, вони можуть шукати вашого коханого, використовуючи контакти з місцевими органами влади та організаціями в інших країнах. Якщо кохану людину знайдуть, вони подбають про те, щоб ви були на зв’язку. Якщо пошук не вдасться, ви також будете сповіщені. Для запиту на пошук та додаткової інформації відвідайте веб-сайт.

Перейти на сайт

Освіта

1. Система освіти

Відповідно до декларації прав людини, аргентинської національної конституції та аргентинських національних правил, освіта є правом.

Національний закон № 26,206 встановлює, що в Аргентині є обов’язковим відвідування школи з останніх двох років початкового рівня (4 та 5-річна кімната) до останнього року середньої ланки.

2. Мовні курси

Мобільний додаток aBlapp для біженців та мігрантів

Це безкоштовна програма для початківців, яку можна завантажити з Playstore будь-якого телефону Android. Він надає контент про різні повсякденні середовища: перші обміни, процедури, здоров’я, робота, житло, транспорт і покупки.

3. Умови зарахування до школи

Якщо ви проживаєте в автономному місті Буенос-Айрес, реєстрація здійснюється онлайн за посиланням: https://www.buenosaires.gob.ar/educacion/estudiantes/inscripcionescolar

Якщо ваша сім’я знаходиться в соціально-економічній вразливості, ви можете перевірити доступні стипендії за адресою: buenosaires.gob.ar/education/students/scholarships і запитати студентський квиток на сайті Buenos Aires.gob.ar/student ticket. Ви також можете отримати доступ до студентського квитка, доступного для всіх студентів, які проживають у районі міста Буенос-Айрес. Обидві програми доступні як людям, які мають посвідчення особи та довідку про нестабільне проживання.

4. Освіта для дорослих

Якщо вам виповнилося 18 років і ви хочете закінчити навчання, ви можете зробити це за допомогою різних освітніх програм, які діють у місті. Відвідайте сторінку https://www.buenosaires.gob.ar/education для отримання додаткової інформації.

Перейти на сайт

5. Підтвердити додаткове звання

Підтверджуючи вторинний титул вашої країни походження, ви повинні пам’ятати, чи існує угода між Аргентиною та країною, де було видано ваше звання. Виходячи з цього, ви можете перейти на наступні сторінки Міністерства освіти нації, щоб дізнатися, як проводити процедури:

Країни з угодою: https://www.argentina.gob.ar/convalidar-titulo-secundario-de-paises-con-convenio

Країни без угоди: https://www.argentina.gob.ar/reconocer-titulo-secundario-de-paises-sin-conveni

6. Визнання дипломів іноземних університетів

Усі процедури підтвердження іноземних дипломів, які проводяться в Міністерстві освіти, є безкоштовними. У випадку дипломів із Венесуели та Сирії, хоча узгодження через резолюції міністрів не було досягнуто, підтвердження було надано для сприяння фахівцям, які можуть практикувати свою професію в нашій країні або продовжувати навчання.

Ви можете перевірити вимоги за наступним посиланням: https://convalidaciones.siu.edu.ar/.

Фінанси/Соціальні виплати

1. Загальна інформація

Ви можете отримати доступ до різних соціальних програм, що діють в Аргентинській Республіці, хоча ви повинні враховувати, що більшість із цих програм вимагають дійсного посвідчення особи та певного року проживання в країні.

Зверніться до Національного управління соціального забезпечення (ANSES) та Міністерства соціального розвитку нації з чинними національними програмами.

Ми рекомендуємо вам відвідати сторінки урядів провінцій, автономного міста Буенос-Айрес та муніципалітету, де ви проживаєте, оскільки на місцевому рівні зазвичай існують різні програми. (ДЖЕРЕЛО)

Основними програмами на національному рівні є:

 • Універсальна допомога на дитину (AUH) – Це щомісячна допомога, яка надається ANSES на кожну дитину віком до 18 років. Її стягує лише один із батьків, віддаючи перевагу матері. Щоб збирати щомісяця, ви повинні один раз на рік подарувати зошит кожній дитині.
 • Допомога на дитину-інваліда – Це щомісячна допомога, яка надається ANSES на кжну дитину віком до 18 років або без вікових обмежень, якщо вона або вона є інвалідом. Оплата стягується одним із батьків або опікуном. Допомога виплачується максимум на 5 дітей і може бути подана з моменту народження.
 • Сімейна допомога на дитину – Це надбавка для утриманців, платників єдиного податку, пенсіонерів та пенсіонерів, які мають дітей віком до 18 років або інвалідів.
 • Щорічна шкільна допомога – Це сума, яку надає ANSES на кожну дитину шкільного віку. Її стягує лише один із батьків раз на рік.
 • Сімейна допомога від Prenatal – Це щомісячна плата протягом місяців вагітності до місяця, в якому відбулися пологи або переривання вагітності.
 • Допомога на сімейний шлюб – Єдиний раз платять ті, хто одружується. Обидва подружжя можуть подати заявку, якщо вони відповідають вимогам для отримання сімейної допомоги.
 • Зменшення сімейної допомоги по вагітності та пологах – Це надбавка, яку стягують зареєстровані працівники для заміни їхньої зарплати протягом 180 днів, якщо дитина народилася з синдромом Дауна.
 • Допомога по вагітності для соціального захисту – Щомісячна плата за вагітність з 12 тижнів вагітності до народження або переривання вагітності.
 • Сімейна допомога при народженні/усиновленні. -Одноразовий нарахування працівникам, які перебувають на утриманні, за народження або усиновлення дитини. Цю допомогу отримує лише один із батьків.

ДЖЕРЕЛО

Бізнес

1. Загальна інформація

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Працевлаштування

1. Загальна інформація

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Мобільний зв’язок /Соціальне життя

1. Загальна інформація

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Одяг, їжа та інше

1. Загальна інформація

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Немовлята та діти

1. Загальна інформація

Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.

Транспорт

1. Загальна інформація

На цьому сайті ви можете знайти інформацію про транспорт в Аргентині та як придбати SUBE картку для проїзду потягами, метро та автобусами.

Перейти на сайт

Часті питання по Аргентині
Не знайшли відповідь на своє питання?
Будь ласка, поділіться, чого вам не вистачає, і ми спробуємо доповнити інформацію. Зверніть увагу ця форма призначена для пропозицій, а не для особистих питань чи запитів. Ви не отримаєте відповіді.
Цей сайт використовує файли cookie для зручнішої роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie. (Політика конфіденційності)