Загальна інформація
1. Офіційні установи
Ці урядові, соціальні та приватні ініціативи зосереджені на підтримці та керівництві для біженців.
Посольство України в Бразилії:
Адреса: SHIS, QІ-05, Conjunto-04, Casa-02, Lago Sul CEP 71615-040 Brasília-DF, Бразилія.
Телефон(и): +55 (61) 3365-1457 | +55 (61) 3365-2127. У випадках екстрених ситуацій, що загрожують життю, звертайтеся за телефоном (+55 61) 98377-2726 (WhatsApp)
E-mail:
Загальний e-mail: emb_br@mfa.gov.ua
Консульський відділ: consul_br@mfa.gov.ua
Графік роботи: з понеділка по четвер з 9:00 до 18:00 і п’ятниця з 9:00 до 17:00
Федеральна поліція Бразилії
Федеральна поліція надає більшість міграційних послуг в Бразилії. Офіси Федеральної поліції з надання послуг розподілені по штатах і містах. Адреси та контактні дані для кожного офісу доступні тут. Послуги Федеральної поліції доступні за попереднім записом через веб-сайт або електронною поштою. Надзвичайні вимоги щодо імміграції можна надіслати електронною поштою. Повний список адрес електронної пошти кожного офісу Федеральної поліції доступний тут.
Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН/ACNUR)
УВКБ ООН створило веб-сайт Help Brazil для надання надійної та легкодоступної інформації щодо захисту та місцевої інтеграції в Бразилії. Тут ви можете знайти конкретну інформацію про гуманітарний прийом українців у Бразилії. Зв’язатися з УВКБ ООН можна тут.
2. Місцеві ініціативі для біженців
У деяких бразильських містах і регіонах існують організації, які надають допомогу мігрантам і біженцям. Нижче наведено перелік деяких із цих установ. Додаткову інформацію можна отримати на сторінці Help Brazil.
Белу-Оризонті /MG
Єзуїтська служба мігрантів і біженців (Jesuit Migrant and Refugee Service)
Адреса: Avenida Amazonas, 641 – 8º Andar, Centro – Belo Horizonte/MG
Телефон(и): +55 (31) 3212-4577
Документальний захист: +55 (31) 99210-3444 | +55 (31) 99210-3443
Юридичний захист: juridicobh@sjmrbrasil.org and +55 (31) 99210-3435
Соціальний захист: socialbh@sjmrbrasil.org and +55 (31) 99210-3434
Забезпечення існування: trabalhobh@sjmrbrasil.org and +55 (31) 99428-0043
Інтеграція (Мови & Культура): cultura@sjmrbrasil.org and +55 (31) 99927-5507
Міжнародна гуманітарна федерація Fraternity
Адреса: Rua Presidente Antônio Carlos, 400 – Carmo da Cachoeira, MG
Телефон(и): +55 (35) 9719-7076 | +55 (35) 3225-1233
Email: executivo@fraterinternacional.org
Бразиліа/DF
Інститут міграції та прав людини
Адреса: Quadra 7 Conjunto C Lote 1, Vila Varjão – Lago Norte – Brasília/DF
Телефон(и): +55 (61) 3340-2689 | +55 (61) 3447-8043 | +55 (61) 98173-7688
Email: imdh@migrante.org.br | imdh.diretoria@migrante.org.br
Адреса: SDS – Bloco P – Ed. Venâncio III Sala 410 – Zip Code: 70393-900
Телефон: +55 (61) 3521-0350
Email: caritas@caritas.org.br
Ріо-де-Жанейро/RJ
Address: Rua São Francisco Xavier, 483 – Maracanã – Rio de Janeiro/RJ
Contacts: http://www.caritas-rj.org.br/contatos.html
Сан-Паулу/SP
Архієпархіальний Карітас Сан-Паулу
Адреса: Rua José Bonifácio, 107, 1º andar, Sé – São Paulo/SP
Телефон(и): +55 (11) 4873-6363
Email: caritassp@caritassp.org.br
Милосердна асоціація (Compassionate Association)
Адреса: Rua da Glória, 900 – Liberdade
Телефон(и): +55 (11) 2537-3441
Email: contato@compassiva.org.br
Діяльність: Підтвердження дипломів біженців про вищу освіту.
Центр інтеграції громадянства іммігрантів
Адреса: Rua Barra Funda, 1020 – Barra Funda – São Paulo/SP
Телефон: +55 (11) 3104-2733 | +55 (11) 3115-2048
Email: cicdoimigrante@sp.gov.br
Діяльність: підтримка іммігрантів та біженців, уроки португальської мови, професійне навчання, орієнтування в документації та Sisconare
Графік роботи: з понеділка по п’ятницю, з 8:00 до 17:00
Центр надання довідок та обслуговування іммігрантів
Адреса: Rua Major Diogo, 834 – Bela Vista – São Paulo/SP
Телефон(и): +55 (11) 2361-3780 | +55 (11) 2361-5069
Email: crai@sefras.org.br | crai@prefeitura.sp.gov.br. З питань та/або зустрічей щодо регулювання міграції: gestao.crai@sefras.org.br.
Графік роботи: з понеділка по п’ятницю, з 8:00 до 18:00
Міжкультурна психосоціальна рецепція – UNIFESP
Whatsapp: +55 (11) 99179-1699
Email: intercultural@unifesp.br
3. Інші корисні посилання
Нижче ви можете знайти інші платформи, які надають гуманітарну допомогу біженцям з України в Бразілії.
Довідковий центр щодо соціальної допомоги (CREAS)
Довідковий центр щодо соціальної допомоги (CREAS) – державна соціальна служба, яка надає допомогу сім’ям та особам, яким загрожує насильство чи інші форми порушення прав. Ця послуга безкоштовна для всіх. Тут ви можете знайти найближчий сервісний центр CREAS.
Народні ресторани
Народні ресторани – це державні заклади, де подають страви за низькими і доступними цінами. Оскільки ця соціальна програма не має єдиного адміністрування, графік роботи, ціни на харчування та доступність різняться від міста до міста. Будь ласка, зв’яжіться з мерією міста, де Ви знаходитесь, для отримання додаткової інформації.
Єдина система охорони здоров’я (SUS)
Єдина система охорони здоров’я (SUS) – це державна бразильська система охорони здоров’я. SUS надає медичні послуги безкоштовно по всій Бразилії. Послуги варіюються від базових прийомів у терапевта або фармацевтичної допомоги до невідкладної допомоги та госпіталізації. Щоб звернутися за медичною допомогою, знайдіть найближчу базову медичну установу тут.
В екстрених випадках, телефонуйте 192 для виклику швидкої допомоги.
Служба державного захисту
Служба державного захисту надає юридичні консультації та послуги для тих, хто не може собі дозволити такі витрати. Усі послуги, які надає Служба державного захисту, є безкоштовними. Служба державного захисту є у всіх бразильських штатах і в більшості великих міст. Звертайтеся до Федеральної служби державного захисту щодо будь-яких юридичних питань, що стосуються заяв про надання притулку, документів, прав іноземців у Бразилії, доступу до соціальних виплат, а також процедур екстрадиції та депортації. Найближчу до вас службу ви можете знайти тут. Звертайтеся до Служби державного захисту штату щодо правових питань, що стосуються інших сфер законодавства (наприклад, житла, розлучення, аліментів, опіка над дітьми та підлітками тощо). Контактна інформація Служби державного захисту штату відрізняється в різних штатах.
Імміграційні питання
Умови в’їзду до Бразілії громадян України
Загальні правила/Програми
Громадяни України можуть на законних підставах перебувати в Бразилії без візи щонайбільше 90 днів протягом 180-денного періоду. Бразилія запровадила тимчасові візи та дозвіл на проживання для гуманітарного прийому громадян України та осіб без громадянства, які постраждали або були переміщені внаслідок збройного конфлікту в Україні. З відповідним правилами можна ознайомитися тут.
1. Віза
НЕ ПОТРІБНА (Джерело)
2. Документи
a) для дорослих – паспорт, дійсний протягом усього періоду перебування іноземного громадянина в Бразилії. Відсутні вимоги до мінімального строку дійсності паспорту.
b) для неповнолітніх – паспорт, дійсний протягом усього періоду перебування іноземного громадянина в Бразилії. Відсутні вимоги до мінімального строку дійсності паспорту.
3. Чи можна перетинати кордон дітям без супроводу батьків? Чи можна перетинати кордон дітям у супроводі дорослих, які не є членами їхньої сім’ї?
Так, дітям без супроводу батьків та дітям у супроводі дорослих, які не є членами їхньої сім’ї, дозволено перетинати бразильський кордон. У випадку, коли дитину супроводжують дорослі, які не є членами її сім’ї, федеральна поліція повідомляє про це служби соціальної допомоги для дотримання інтересів дитини.
4. Інформація про Covid-19
Вимагається. Застосовні правила відрізняються залежно від статусу вакцинації. Вакциновані особи зобов’язані пред’явити докази вакцинації. Остання доза або разова доза повинна бути введена принаймні за чотирнадцять днів до дати виїзду. Невакцинованим особам дозволяється в’їжджати на територію Бразилії, лише якщо i) вони є громадянами Бразилії або іноземними громадянами, які проживають в Бразилії; або ii) для їхнього стану здоров’я вакцинація протипоказана (що підтверджується медичним висновком); або iii) вони не підлягають вакцинації через вік; або iv) вони походять із країн із низьким рівнем охоплення вакцинацією. Невакциновані особи повинні надати авіакомпанії перед посадкою документ, що підтверджує негативний результат тесту на Covid-19, наприклад, тест на антиген або ПЛР тест, проведений за день до посадки. Невакциновані діти віком до 12 років звільняються від надання доказів негативного тесту за умови, що їх супроводжують подорожуючі, які зробили необхідний тест.
5. Зелена картка
Необхідні три документи: свідоцтво про реєстрацію та ліцензування транспортного засобу (CRLV), страхування “Зелена картка” та якщо водій не є власником транспортного засобу, дозвіл на керування транспортним засобом, зареєстрований у нотаріуса. У 2016 році, Федеральна дорожня поліція Бразилії опублікувала документ “Рекомендації для іноземних водіїв у Бразилії“.
6. Документи на домашніх тварин
Бразилія скасувала вимоги до собак та котів, які супроводжують репатрійованих бразильських громадян та іноземців, які в’їжджають до Бразилії через збройний конфлікт в Україні. Якщо власник тварини може пред’явити довідку про щеплення в момент прибуття, жодних додаткових дій не потрібно. Однак, якщо довідка про щеплення не надана або термін дії щеплення закінчився, державний службовець може вимагати від власника тварини зробити їй щеплення за місцем прибуття. Якщо вакцина недоступна в місці прибуття, власник повинен буде підписати зобов’язання щодо проведення вакцинації протягом тридцяти днів після в’їзду та надіслати копію довідки до відповідного державного органу. (Джерело).
5. Скільки часу вам дозволено перебувати та території країни
Українські громадяни можуть перебувати в Бразилії до 90 днів протягом 180-денного періоду.
6. Чи надає уряд Бразілії українцям «гуманітарний захист»?
Уряд Бразилії запровадив тимчасову візу та дозвіл на проживання з метою гуманітарного прийому громадян України та осіб без громадянства. Повне регулювання цієї програми можна знайти в Міжвідомчому розпорядженні № 28/2022. Агентство ООН у справах біженців опублікувало на Help Brazil інформацію про гуманітарну візу та дозвіл на проживання українською мовою.
Як подавати заяву про на гуманітарну візу.
1. Право на отримання?
Громадяни України та особи без громадянства, які постраждали або були переміщені внаслідок збройного конфлікту в Україні та перебувають за межами території Бразилії, мають право подати запит про надання гуманітарної візи. Громадяни України, які перебувають на території Бразилії, незалежно від міграційних умов, відповідно до яких вони в’їхали в країну, можуть попросити дозвіл на проживання для гуманітарного прийому в одному з відділень федеральної поліції.
2. На який термін надається статус/віза?
Після надання гуманітарної візи у отримувача є до 180 днів для в’їзду в Бразилію. Після приїзду до Бразилії, отримувач може подати заяву на отримання дозволу на проживання з метою гуманітарного прийому. Дозвіл на проживання дає право його отримувачу залишатися в Бразилії протягом двох років. Протягом дев’яноста днів до закінчення дворічного періоду отримувач дозволу на проживання може подати заяву на отримання безстрокового дозволу на проживання в одному з відділень федеральної поліції. Особа матиме право подати заяву на отримання безстрокового дозволу на проживання, якщо вона i) не була відсутня в Бразилії протягом періоду, який перевищує дев’яносто днів щороку; ii) в’їжджала та залишала територію Бразилії виключно через бразильський міграційний контроль; iii) не має судимостей у Бразилії та за кордоном; та iv) надає докази засобів до існування.
Бразильський гуманітарний прийом вважатиметься припиненим, якщо матиме місце одне з наступного: i) особа залишає Бразилію назавжди, або ii) особа залишає територію Бразилії через не прикордонний контрольний пункт і було доведено, що вона намагалася проживати в іншій країні (стаття 12 Міжвідомчого розпорядження № 28/2022).
3. На який строк надається гуманітрана віза?
Міжвідомче розпорядження № 28/2022, яке є документом, яким запроваджено гуманітарну візу та дозвіл на проживання для гуманітарних цілей, чинне до 31 серпня 2022 року. Уряд Бразилії ще не оголосив, чи його строк дії буде подовжений.
Як подавати заяву?
1. Де подати заяву на гуманітарну візу?
Громадяни України та особи без громадянства, які постраждали або були переміщені внаслідок збройного конфлікту в Україні, можуть подати заяву на отримання гуманітарної візи в будь-яке з посольств Бразилії зі списку нижче. Якщо ви не перебуваєте в одній із цих країн, зверніться безпосередньо до найближчого посольства Бразилії.
(Джерело).
Посольство Бразилії у Варшаві – Польща
Адреса: Bajońska 15, 03-963 Варшава
Телефон(и): +48 22 617 4800
Email: consular.varsovia@itamaraty.gov.br
Графік роботи: з понеділка по п’ятницю, з 9:30 до 12:30
Посольство Бразилії у Будапешті – Угорщина
Адреса: Szabadság tér 7, Bank Center, 1054 Будапешт
Телефон(и): +36 (1) 351-0060~62
Email: consular.budapeste@itamaraty.gov.br
Графік роботи: з понеділка по п’ятницю, з 9:00 до 13:00
Посольство Бразилії у Бухаресті – Румунія
Адреса: Strada Clucerului 78-80, Sector 1, Бухарест
Телефон: (+40) 021-230-1130
Email: consular.bucareste@itamaraty.gov.br
Графік роботи: з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 13:00
Посольство Бразилії у Празі – Чеська Республіка
Адреса: Panská 5, 110 00, Прага 1
Телефон: +420-224-321-910
Email: consular.praga@itamaraty.gov.br
Графік роботи: з понеділка по п’ятницю, з 09:30 до 14:00
Посольство Бразилії у Братиславі – Словаччина
Адреса: Palisády 47 Staré Mesto 811 06 Братислава
Телефон: +421 2 3218 1 400
Email: consular.bratislava@itamaraty.gov.br
Графік роботи: з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 13:00
2. Як відбувається подання заяви на гуманітарну візу?
Щоб подати заяву на отримання гуманітарної візи, громадяни України та особи без громадянства повинні подати до консульства Бразилії документи, наведені в розділі 5. На розсуд консульства Бразилії, аналіз документів може супроводжуватися особистим інтерв’ю. Після надання гуманітарної візи в отримувача є до 180 днів, щоб в’їхати на територію Бразилії. Строк дії гуманітарної візи закінчується через 180 днів.
(Джерело)
3. Куди звертатися за дозволом на проживання для гуманітарного прийому?
Громадяни України, які вже перебувають на території Бразилії, можуть попросити дозвіл на проживання для гуманітарного прийому в одному з офісів федеральної поліції. Адреса та контактні дані кожного офісу доступні тут.
4. Як відбувається подання заяви на отримання дозволу на проживання?
Щоб подати заяву на отримання дозволу на проживання для гуманітарного прийому, заявник подає документи, наведені в розділі 5, до офісу федеральної поліції. Після завершення аналізу документів Федеральна поліція реєструє заявника та видає Національну міграційну реєстраційну картку (CRNM).
CRNM чинна протягом двох років.
5. Скільки коштує подання заяви на отримання гуманітарної візи чи дозволу на проживання?
Гуманітарна віза та дозвіл на проживання з метою гуманітарного прийому є безкоштовними (стаття 11 Міжвідомчого розпорядження № 28/2022). Проте Уряд Бразилії не надає фінансової допомоги на витрати на переїзд до Бразилії.
6. Які документи необхідні для подання заяви на отримання гуманітарної візи?
Необхідні чотири документи: i) дійсний проїзний документ, тобто дійсний паспорт; ii) заповнена візова анкета, яку можна отримати безпосередньо у посольстві або консульстві; iii) підтвердження наявності транспорту для в’їзду на територію Бразилії (наприклад, авіаквитки); iv) довідка про судимість, видана в Україні, або, у разі неможливості її отримати, заява про відсутність судимості в будь-якій країні. Якщо заявник на візу не може надати один із вищезазначених документів з поважної причини, державний службовець Бразилії проаналізує окремий випадок і може надати гуманітарну візу у виняткових випадках.
7. Які документи необхідні для подання заяви на отримання дозволу на проживання для гуманітарного прийому?
Необхідні три документи: i) проїзний документ, навіть якщо строк дії закінчився (паспорт); ii) свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, консульське свідоцтво або декларація про родинні зв’язки; та iii) заява про відсутність судимостей у Бразилії та за кордоном протягом п’яти років до подання заяви про надання дозволу на проживання.
8. Що робити після приїзду до країни?
Громадянин України або особа без громадянства, що отримує гуманітарну візу, повинен зареєструватися в одному з офісів федеральної поліції протягом дев’яноста днів після в’їзду на територію Бразилії. В офісі федеральної поліції вони можуть подати заяву про отримання дозволу на проживання на два роки з метою гуманітарного прийому.
Протягом дев’яноста днів після в’їзду на територію Бразилії особа без громадянства також повинна розпочати процес визнання стану без громадянства через систему SisApatridia.
Адреса та контактні дані кожного офісу федеральної поліції доступні тут.
Притулок та Статус Біженця
Притулок і гуманітарна віза – це два різних види правового захисту. У той час як усі громадяни України та особи без громадянства, які постраждали або були переміщені внаслідок збройного конфлікту в Україні, мають право подати заяву на отримання гуманітарної візи, законодавство Бразилії передбачає надання притулку лише тим особам, які перебувають за межами країни свого походження та мають обґрунтовані побоювання переслідування через расу, релігію, національність, політичні переконання, належність до певної соціальної групи або через ситуацію серйозного та широкомасштабного порушення прав людини в країні походження. У світлі збройного конфлікту в Україні, ймовірно, ви можете відповідати вимогам для отримання притулку. Якщо ви вирішите подати заяву на отримання дозволу на проживання, будь-яка заява про визнання статусу біженця, яку ви подали, буде автоматично відкликана.
Будь ласка, перегляньте таблицю нижче для порівняння умов надання притулку та гуманітарного візового захисту. Щоб отримати детальну інформацію про те, як подати заяву про надання притулку в Бразилії, перейдіть до Help Brazil і керівництва Welcome to Brazil!.
Законодавство Бразилії щодо притулку можна подивитися тут.
- Порівняльна таблиця
Притулок | Гуманітарна віза / Дозвіл на проживання | Без візи | |
Як довго ви можете перебувати | Після надання статус біженця не має строку дії, тобто він є безстроковим. Паперовий документ, що підтверджує статус біженця поновлюється після перших дев’яти років. | 2 роки з можливістю перетворення гуманітарної візи на безстроковий дозвіл на проживання. | 90 днів |
Право на працевлаштування | Ви, ви маєте право на працевлаштування в Бразилії та маєте ті ж права, що і бразильці. | Так, ви маєте право на працевлаштування в Бразилії та маєте ті ж права, що і бразильці. | Ні, у вас відсутнє таке право в Бразилії. |
Охорона здоров’я | Так. Державна система охорони здоров’я Бразилії є безкоштовною. Біженці мають право на доступ до всіх послуг. | Так. Державна система охорони здоров’я Бразилії є безкоштовною. Мігранти мають право на доступ до всіх послуг. | Частково. Державна система охорони здоров’я Бразилії є безкоштовною. Однак деякі послуги можуть бути недоступні для нерезидентів. |
Бюджетні кошти | Так. Біженці та мігранти можуть подавати заяви на соціальні пільги, які пропонує Уряд Бразилії, наприклад Auxílio Brasil. Більше інформації доступно тут. | Так. Біженці та мігранти можуть подавати заяви на соціальні пільги, які пропонує Уряд Бразилії, наприклад Auxílio Brasil. Більше інформації доступно тут. | Ні |
Житло | Так. Є безкоштовні державні притулки, але кількість місць в них обмежена. Крім того, зазвичай є обмеження на строк перебування в таких притулках, від однієї ночі до кількох місяців. У деяких містах є державне житло виключно для біженців та мігрантів. | Так. Є безкоштовні державні притулки, але кількість місць в них обмежена. Крім того, зазвичай є обмеження на строк перебування в таких притулках, від однієї ночі до кількох місяців. У деяких містах є державне житло виключно для біженців та мігрантів. | Так. Є безкоштовні державні притулки, але кількість місць в них обмежена. Крім того, зазвичай є обмеження на строк перебування в таких притулках, від однієї ночі до кількох місяців. |
Освіта | Так. Біженці мають право на безкоштовний доступ до державної освітньої системи Бразилії, що включає початкову освіту, технічну освіту та вищу освіту. Будь ласка, зв’яжіться із дитячим садком або школою що знаходяться найближче до вашого місця проживання для того, щоб мати доступ до початкової освіти. Вимоги до вступу до вищого навчального закладу варіюються залежно від університету. Деякі університети мають спрощені процедури для допуску біженців. | Так. Мігранти мають право на безкоштовний доступ до державної освітньої системи Бразилії, що включає початкову освіту, технічну освіту та вищу освіту. Будь ласка, зв’яжіться із дитячим садком або школою що знаходяться найближче до вашого місця проживання для того, щоб мати доступ до початкової освіти. Вимоги до вступу до вищого навчального закладу варіюються залежно від університету. | Ні |
Уроки португальської мови | Так. Деякі державні установи та громадські організації пропонують безкоштовні курси португальської мови для осіб, які шукають притулку, та мігрантів. Може бути черга. | Так. Деякі державні установи та громадські організації пропонують безкоштовні курси португальської мови для осіб, які шукають притулку, та мігрантів. Може бути черга. | Ні |
Утриманці (члени сім’ї) | Біженці мають право на возз’єднання сім’ї, що включає другого з подружжя або партнера та інших членів сім’ї, які економічно залежать від біженця. Це право можна використати після завершення процедури визнання статусу біженця. Бразильський уряд не надає фінансування переїзду членів сім’ї.Більше інформації доступно на порталі Help Brazil. | Мігранти, які на законних підставах перебувають у Бразилії, мають право на возз’єднання сім’ї, що включає другого з подружжя або партнера та інших членів сім’ї, які економічно залежать від мігранта. Бразильський уряд не надає фінансування переїзду членів сім’ї. | Ні |
Житло
1. Загальна інформація
Є безкоштовні державні притулки, але кількість місць в них обмежена. Крім того, зазвичай є обмеження на строк перебування в таких притулках, від однієї ночі до кількох місяців. У деяких містах є державне житло виключно для біженців та мігрантів.
Amazonas
МАНАУС PITRIG – Станція інтер’єризації та скринінгу
Адреса: пр. Торквато Тапахос, 1047 – Да Пас
Пошукайте кімнату соціальної допомоги, щоб подати заявку на вакансію в притулку.
Архієпархіальний Карітас Манауса
Електронна адреса: caritasarquimanaus@gmail.com
Телефон: +55 92 3212-9030/ 3234-2567
Веб-сайт: https://arquidiocesedemanaus.org.br/caritas/
Distrito Federal
BRASÍLIA
UNISUAS
Address: Av. L 2 Sul, Quadra 614/615, Lote 104 (atrás do CREAS)
Telephone: +55 61 3223-2656 e 3224-0257
Paraná
КУРІТИБА
Бразильський Caritas Paraná Regional
Електронна пошта: caritas@caritas.org.br
Телефон: +55 41 3023-9907
Веб-сайт: http://pr.caritas.org.br/
Rio de Janeiro
RIO DE JANEIRO
Caritas Arquidiocesana do Rio de Janeiro
Email: carj.refugiados@caritas-rj.org.br
Telephone: +55 21 2567-4105 /2567-4177
Site: http://www.caritas-rj.org.br/
Roraima
BOA VISTA
Posto de Interiorização e Triagem (PITRIG)
Address: Treze de Setembro, Boa Vista – RR, 69308-050
PACARAIMA
Posto de Interiorização e Triagem (PITRIG)
Address: BR174, s/n. Pacaraima
SÃO PAULO
Centro de Referência Especializado de Assistência Social (CREAS) – Bela Vista
Address: Rua Santo Antonio, 800
Telephone: (11) 3129-9216 / 3129-9235
Centro de Referência e Atendimento para Imigrantes (CRAI)
Email: recepcao.crai@sefras.org.br
Address: Rua Major Diogo, 834, Bela Vista
Telephone: +55 11 3598-7200
Site: http://www.prefeitura.sp.gov.br/cidade/secretarias/direitos_humanos/migrantes/crai/
Caritas Arquidiocesana de São Paulo
Email: casp.refugiados@uol.com.br
Address: Rua José Bonifácio, 107 – Sé
Telephone: +55 11 4873-6363
Site: http://www.caritassp.org.br
Missão Paz
Email: contato@missaonspaz.org
Address: Rua Glicério, 225 – Liberdade
Telephone: +55 11 3340-6950
Site: http://www.missaonspaz.org/
Оренда квартири
Для шукачів притулку чи біженців немає обмежень щодо оренди будинку чи квартири в Бразилії. Оренда повинна бути оформлена шляхом укладення договору оренди, в якому мають бути зазначені всі права та обов’язки власників та орендарів.
Існують різні агентства нерухомості, які працюють по всій країні. Тим не менш, договір, укладений безпосередньо з власником, зазвичай дешевший.
Зауважте, що договори оренди часто визначають одну з таких форм гарантії:
-Зазначення гаранта: особа, яка зобов’язується сплатити орендну плату, якщо ви не виконаєте платіж
-Страхування лізингу: ви можете найняти страхову компанію в якості гаранта
Гарантійний депозит: він полягає в пропозиції орендодавця певної суми грошей, яка буде зберігатися як гарантія до припинення договору.
-Для отримання додаткової інформації перегляньте матеріал, створений Caritas Arquidiocesana de São Paulo, партнерською організацією УВКБ ООН: Крок за кроком для безпечного розташування. (Матеріал доступний лише португальською мовою).
Якщо ви врегулювали своє перебування відповідно до Закону про іноземців на основі з’єднання сім’ї, працевлаштування, навчання, на основі володіння нерухомістю в Республіці Сербія. У цьому випадку, хоча ви маєте всі права як особа, яка тимчасово перебуває в Республіці Сербія, ви не можете отримати житло в центрі притулку. У цьому випадку ви також можете звернутися до уповноваженого района, де ви зареєстрували місце проживання, щоб отримати інформацію та зафіксувати особливі потреби. kirsteam.ukraine@kirs.gov.rs.
Інформацію про це розміщення можна отримати за контактним телефоном (+38164 828 3171) або електронною поштою (kirsteam.ukraine@kirs.gov.rs).
Сайти на яких можна знайти притулок
UkraineTakeShelter.com – незалежна платформа, яка допомагає пов’язати українських біженців з потенційними приймаючими та житлом.
Цей веб-сайт є загальнодоступним бюлетенем. Ми закликаємо всіх, хто має вільне місце, опублікувати список і позначити свій список як заповнений, коли вони успішно приймуть біженців.
Прихисток
Офіційний державний ресурс за підтримки Кабінету міністрів України. Сайт створений для того, щоб люди змогли знайти тимчасовий прихисток на території України і за кордоном.
Координаційний центр One Stop Point (OSP) Miksaliste
Координаційний центр One Stop Point (OSP) Miksaliste, розташований за адресою Gavrila Principa Street 15, 11000 Белград. Максимальний термін перебування в цьому закладі – 24 години. Якщо ви висловлюєте намір попросити притулку в Сербії, вас перевірять і направлять для отримання додаткової допомоги у разі потреби.
Halo Oglasi
Сайт пошуку житла для оренди в Сербії.
Медицина
1. Загальна інформація
Республіка Сербія не уклала Угоду про соціальне страхування у сфері медичного страхування, на підставі якої особи, які мають обов’язкове медичне страхування в Україні, могли б реалізувати право на медичне обслуговування в Республіці Сербія (Джерело).
Особи яки мають статус тимчасового захисту особисто несуть витрати на екстрену медичну допомогу, а також інші види медичних послуг, що надаються іноземцям на їхнє прохання (Джерело).
Іноземець має бути обов’язково медично застрахований в Республіканському фонді медичного страхування (далі: РФМС), якщо він зареєстрував місце проживання в Республіці Сербія
і отримав реєстраційний номер для іноземців Міністерством внутрішніх справ Республіки Сербія (Джерело).
2. Медичне страхування
Включення до загальнообов’язкового медичного страхування здійснюється у філії/представництві РФМС за місцем тимчасового проживання іноземця. При вступі на обов’язкове медичне страхування особа сплачує лише внесок на обов’язкове медичне страхування, який на 2022 рік становить 3.180,64 динара на місяць. На підставі визначених страхових підстав та виданих і засвідчених страхових документів про сплачені належні внески на загальнообов’язкове медичне страхування застрахована особа має право користуватися медичними послугами в установленому обсязі та змісті та порядку та способі за рахунок коштів загальнообов’язкового медичного страхування.
Інформацію про номери телефонів та електрону пошту Контакт- центру, адреси філій/відділень РФМС, порядок видачі страхового документа після визначення статусу застрахованого та розмір
та зміну розміру внесків на підставі включення до обов’язкового медичного страхування можна знайти на сайті РФМС. (Джерело)
Юридична допомога/Регістрація
1. Загальна інформація
Белградський Центр з Прав Людини
Центр надає юридичну консультацію та представнитсво в процедурах надання притулку та порядку надання тимчасового захисту.
Телефон: +381 64 8246508
Пошта: bgcentar@bgcentar.org.rs
Освіта
1. Система освіти
Система освіти в Бразилії побудована за типовою схемою:
- Дошкільна освіта;
- Середню освіту, що включає:
- Вища освіта – приватні і державні університети;
- Післядипломна перепідготовка при університетах.
Дошкільна освіта
Дошкільна освіта в Бразилії, відома як Educação Infantil, є абсолютно необов’язковою. Система пропонує батькам два варіанти дошкільної освіти: материнські або державні ясла для дітей віком від 2 до 5 років і Jardim для дітей віком від трьох до шести років.
Однією з ключових відмінностей між Maternal і Jardim є те, що перший — це, в основному, ігрова група, де діти вчаться спілкуватися колективно в дуже неформальній обстановці. Jardim, з іншого боку, має більш академічну спрямованість для маленьких дітей.
Визначаючи, що найкраще підходить для дитини дошкільного віку, бразильські школи зустрічаються з батьками та дитиною перед зарахуванням і, залежно від академічних і соціальних навичок дитини, школа порадить батькам, де, на її думку, дитина знайде більше. успіх. Усі державні дошкільні заклади та ясла безкоштовні для всіх батьків, незалежно від рівня доходів.
Середня освіта
У Бразилії шкільне навчання є обов’язковим для всіх дітей віком від шести до чотирнадцяти років. Діти віком до шести років можуть вільно вступати до початкової ланки освіти, якщо їм виповниться шість років протягом першого семестру.
Восьмирічна обов’язкова освіта відома як Фундаментальна освіта або Енсіно Фундаментал. Він розділений між двома чіткими чотирирічними етапами:
·Fundamental Education I (Ensino Fundamental I) 6-10 років
·Fundamental Education II (Ensino Fundamental II) 11-14
Основний навчальний план на обох етапах базової освіти встановлюється Національною освітньою радою та впроваджується на місцевому рівні. Учні першого рівня базової освіти отримують навчання від одного вчителя, тоді як учні другого рівня мають стільки вчителів щодня, скільки предметів.
Протягом курсу Fundamental Education I (Ensino Fundamental I) діти вивчають навчальний матеріал відповідно до віку, призначений для вдосконалення їхніх навичок з математики, португальської (офіційна мова Бразилії), науки, мистецтва, історії, географії та фізичного виховання. Під час Fundamental Education II (Ensino Fundamental II) студенти вивчають той самий курс, хоча й більш просунутий. Вони також повинні пройти курси принаймні ще однієї обов’язкової мови, як правило, іспанської, англійської або французької.
Звичайною практикою в бразильських школах, як державних, так і приватних, є групування учнів за віковими групами. Проте учні, які демонструють високі академічні здібності, можуть бути зараховані до вищого рівня, де він/вона матиме більше академічних труднощів. Згідно з бразильською державною системою освіти, наприкінці кожного навчального року всім учням призначається комплексний іспит, щоб визначити, чи перейде дитина до наступного класу, чи її відтримають, щоб повторити поточний клас. Утримування дитини не є незвичною практикою в Бразилії, що часто призводить до класів, які можуть бути дуже різними за віком.
Залежно від освітньої філософії певної приватної школи, дітей також можуть вимагати повторити клас, хоча ця практика не така поширена, як у державних державних школах. Якщо стає очевидним, що дитина не встигає за рівнем навчання своїх однокласників, школа, як правило, поговорить з батьками про інші варіанти, пов’язані з академічними системами, варіанти, які можуть краще задовольнити потреби дитини.
У Бразилії є кілька приватних шкіл, у тому числі тих, якими керує Римо-католицька церква, які поділяють навчальний рік на рівні академічних здібностей для класів, наприклад, відповідно до британської державної моделі. Однак ця практика стає все менш поширеною, оскільки все більше приватних шкіл приймають більш жорстко контрольовані педагогічні моделі.
Вища освіта
Підготовка до вступу в університет або інший заклад вищої освіти зазвичай починається з curinhos – так в Бразилії називаються приватні уроки для абітурієнтів. Підготовчі курси, як правило, надаються приватними установами і ніяких гарантій вступу до вузу не дають. Однак популярність таких закладів серед майбутніх студентів дуже висока. У великих містах абітурієнти нерідко платять по кілька тисяч бразильських реалів на місяць (наприклад, на кінець березня 2015 року вартість одного реала становила близько 18 російських рублів) за приватні підготовчі уроки.
Вища освіта в Бразилії можна отримати в вузах з державної або приватної формою власності. До речі, останніх у країні набагато більше – майже 80%, а кількість учнів в них студентів перевищує 60% від їх загального числа.
Приватні вузи більше спеціалізуються на гуманітарних спеціальностях, а інженерне, медичне та різні технічні спеціальності – пріоритет державних освітніх установ.
Найбільшими і популярними є такі університети:
- університет в Ріо-де-Жанейро, який почав роботу в 1920 році і надає найбільший вибір спеціальностей;
- університет Сан-Паулу;
- католицький університет в Кампінас, що пропонує для студентів величезний вибір спеціальностей на 16-ти факультетах;
- федеральний університет Мату-Гросу і ін.
Освіта для дорослих
Освіта для дорослих у Бразилії, як і в інших країнах, вважається допоміжною. Мінімальний вік для вступу до бразильської школи для дорослих становить 18 років для початкового рівня та 21 рік для середнього рівня. Міністерство освіти Бразилії та державні секретаріати надають підтримку освіті дорослих через спеціальні курси, еквівалентні американському GED, які можна пройти в школах або через онлайн-формат. Контроль здійснюють державні ради освіти та інспекційні служби. Студенти, які успішно пройшли повну програму освіти дорослих, отримують диплом із задовільним виконанням усіх курсових робіт.
3. Вартість навчання в Бразілії
- Бразілія має безкоштовну державну освіту аж до аспірантури для вітчизняних та іноземних студентів, тому більшість державних університетів стягуватимуть зі студентів лише плату за реєстрацію. Приватні вищі навчальні заклади стягуватимуть плату, яка залежатиме від обраної вами програми отримання ступеня та самого університету. Плата за приватне навчання може коштувати від 7800 до 40 200 бразильських реалів (від 1600 до 8200 фунтів стерлінгів)
4. Освіта для українців
Біженці мають право на безкоштовний доступ до державної освітньої системи Бразилії, що включає початкову освіту, технічну освіту та вищу освіту. Будь ласка, зв’яжіться із дитячим садком або школою що знаходяться найближче до вашого місця проживання для того, щоб мати доступ до початкової освіти. Вимоги до вступу до вищого навчального закладу варіюються залежно від університету. Деякі університети мають спрощені процедури для допуску біженців.
5. Мовні курси португальскої для українців
Деякі державні установи та громадські організації пропонують безкоштовні курси португальської мови для осіб, які шукають притулку, та мігрантів. Може бути черга.
Фінанси/Соціальні виплати
1. Загальна інформація
Влада Сербії наразі не надає соціальних виплат для біженців.
Нерезиденти можуть відкривати рахунки в динарах та іноземній валюті в банках, що діють в Сербії, і зберігати кошти відповідно до чинних правил, але не мають можливості подавати заявки на кредит. (Джерело)
2. Відкриття банківського рахунку
Процедура відкриття пристосована до ділової політики кожного банку окремо, а також до позитивних регламентів.
Документи які потрібні для відкриття рахунку:
- Документа, що посвідчує особу.
- Документ, за яким можна встановити місце її проживання чи перебування або реєстрацію місця проживання з МВС.
Список банків за посиланням: https://nbs.rs/en/finansijske-institucije/banke/spisak-banaka/index.html
Бізнес
1. Загальна інформація
Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.
Працевлаштування
1. Загальна інформація
Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.
2. Підтримка у працевлаштуванню
Якщо вам потрібна консультація для працевлаштування, зверніться
до Національної служби зайнятості, у зв’язку із:
- інформаціями про вакансії на території всієї Республіки Сербія
- консультації в процесі пошуку роботи
- персоналізованою реєстрацією на сайті Національної служби
працевлаштування www.nsz.gov.rs. - корисними порадами щодо пошуку роботи та представлення
роботодавцю (написання резюме та співбесіда з роботодавцем) - інформуванням про всі інші види діяльності Національної служби
- статистичними показниками попиту та пропозиції на ринку праці в
Республіці Сербія - доступом до бази даних чинного законодавства, що стосується ринку праці
3. Дозволи на роботу
Залежно від запитуваного типу дозволу на роботу розрізняються
наступні вимоги:
- Запит про видачу особистого дозволу на роботу
- Запит про видачу дозволу на працевлаштування
- Запит на видачу дозволу на роботу для направлених осіб
- Запит про видачу дозволу на роботу для пересування внутрі підприємства
- Запит на отримання дозволу на роботу незалежного професіонала
- Запит про видачу дозволу на роботу на навчання та підвищення кваліфікації
- Запит про видачу дозволу на роботу для самозайнятості
Завантажити форми заяв на видачу дозволів можна тут https://www.nsz.
gov.rs/nsz/zaposljavanje-stranaca-u-republici-srbiji-dozvole-za-rad/4087
Мобільний зв’язок /Соціальне життя
1. Загальна інформація
Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.
Одяг, їжа та інше
Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.
Немовлята та діти
1. Загальна інформація
Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.
Транспорт
1. Загальна інформація
Ми збираємо більше інформації на цю тему і незабаром опублікуємо її. Будь ласка, перевірте пізніше.