Чи можна відновити PESEL та виплати якщо повертаєтесь у Польщу?

✅ Для тих, хто після тривалого перебування в Україні вирішив знову повернутися до Польщі, Є МОЖЛИВІСТЬ ВІДНОВИТИ УНІКАЛЬНИЙ ІДЕНТИФІКАЦІЙНИЙ НОМЕР PESEL.

❗️Якщо людина повернулась до Польщі після одноразового виїзду в Україну на термін понад 30 днів, вона має право відновити статус PESEL UKR.

‼️Це повинно бути обґрунтоване повернення — у зв’язку з бойовими діями.

✅ Щоб відновити PESEL, потрібно відвідати ужонд праці (Urząd) вашого міста, пояснити чому виїхали та повернулися і подати запит на повторне присвоєння номера PESEL.

👌🏻Далі кроки такі ж самі, як при першому отриманні PESEL.

❌ Поки невідомо, чи можливо оновити статус кілька разів.

✅ Після цього ви отримаєте можливість перебувати на території Польщі до 18 місяців та звертатися по безкоштовну медичну допомогу.

⁉️Яка ситуація з фінансовою підтримкою?

✅ Фінансова допомога надається лише людям, які проживають у Польщі.

❗️За законом, тимчасово переміщеним ОСОБАМ, ЯКІ ЗАЛИШАЮТЬ КРАЇНУ БІЛЬШ НІЖ НА 30 ДНІВ, ПЕРЕСТАЮТЬ НАРАХОВУВАТИ ГРОШОВУ ДОПОМОГУ.

💵 Наприклад, ви більше не зможете претендувати на допомогу по програмах “500+” та “Сімейний опікунський капітал” (RKO).

‼️Якщо ви виїжджаєте з країни на менш ніж на місяць, але робите це постійно та проводите більше часу в Україні, можна втратити грошові виплати.

📌Інформація отримана з фейсбук-сторінки United4Ukraine https://www.facebook.com/United4Ukraine-104819872149191/?mibextid=LQQJ4d

Цей сайт використовує файли cookie для зручнішої роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookie. (Політика конфіденційності)